Pogledaj jedan post
Old 04.12.2017., 15:51   #109
Quote:
Perilli kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi smjeli? Ako su ispunili svoje obaveze, tko će im zabraniti? Kako bi ti to riješio?
Zato što nisu ispunili se facto, a formalno su ispunili jer ih se prilično otvoreno pušta. Neki diplomski u par ekstremnih slučajeva su prema prepricavanju (a jedan sam i sam čitao jer je meni blisko područje pa je član komisije kojemu nije tražio mišljenje) toliko loši da ne bi mogli dobiti prolaz ni na razini srednje škole, kamoli faksa. Ali pušta se. Jer se nesposobne likove pustilo da uopće dodju do mogućnosti pisanja diplomskog, a onda se nesmis posrati na kolegu mentora, a niti na faks koji je dopustio da se do tada provlači (rjetko ce se kada ako ikada rusiti samo na osnovi diplomskog) itd.

Drugim rijecima ti stdenti dobivaju diplomu bez da imaju minimalna znanja i vjestine koje bi a diploma trebala garantirati, a sto je prevara svih nas jer ce doci na radna mjesta, jer ce predavati nasoj djeci u skolama itd. Pri tome su neki od njih jednostavno previse glupi da bi bili akademskim gradjanima, a glupost se ne moze kasnije nadoknaditi za razliku od rupa u znanju.

Nikako se drugačije ne može nego postrozavanjem kriterija, što se medjutim neće desiti dok se nagrađuje profesore i institucije za p(r)opuštanje te dok postoji feudalna struktura u visokom obazovanju gdje se oni u nizim zvanjima ne usude zucnut protiv ekipe u trajnima, a koji pak cesto imaju neke grupne i individualne interese, ne rade svoj posao, frsiraju svoj ostanak na pozicijama debelo nakon produktivne dobi, imaju previse velike veze sa politikom itd. A i negativna demografija nije zanemariv problem.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 04.12.2017. at 16:06.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom