Pogledaj jedan post
Old 16.12.2013., 07:17   #6036
MIROSLAVA 555 su do sada nategli dva puta , nebi bilo dobro da ga i treći put nategnu i zato idemo redom .

1. Kotao i plamenik su za normalno građenu kuću u Banjaluci od 200 m2 za dva broja preveliki ako me pamćenje ne vara u pitanju je macan od 50 kilovata sa plamenikom od 40 kW, a u sustavu je samo jedna pumpa i nisam shvatio iz pisanja da se radi o VTC ili LTC pumpi , mislim da je napravljena klasična bosanska varijanta grijanja . Naravno da nema ni spremnika jer PTV grije na struju što je isto katastrofalno da vodu za salon grije na struju, a tamo zvijer u kotlovnici svira kur.u

Dakle to je bilo prvo natezanje , netko mu ga je uvalio , po sistemu bolje veći nego manji.

Drugi put su ga nategli serviseri , odnosno serviser koji nema pojma o poslu , jer da ima onda bi rekao prvog dana" gazda vas su zajebali taj kotao je prevelik za vas i taj se plamenik ne može izregulirati da radi na manjoj snazi "

Ali što je tu je garancija je prošla ili je tu negdje kotao je rabljen i vrijedi pol cijene od novog , a i nije za bacanje , ako se može iskoristit , Sam kotao kao takav bi mogao ostati, uosatalom i CM za zapadnu europu preporuča veći kotao sa manjim plamenikom, tu treba staviti plamenik od 25 kilowata i podesit ga da radi u režimu ispod 20 kW.

Dakle velikog na njuškalo , a malog u kotao .

e sad imam i ja pitanja koji su to peleti kombinacija 50 % bukva jelovina i kako je to serviser objasnio da su jedni bolji od drugih ???

Tragom pisanja ja izvodim nekoliko zaključaka o ukupnom pelet sistemu

1, dimnjak je preslab - premali cug , bez obzira na to što pelet plamenik ima svoj ventilator na toj snazi na kojoj radi , a ne može na manjoj dimnjak ne uspijeva progutati tu količinu dima i zraka koju ovaj upuhuje. i dim linijom manjeg otpora ide u spremnik peleta.

2. da je spremnik peleta uvijek pun onda bi se dim teško probio van , ovako ako su samo dvije vreće peleta u bunkeru dim ide van .

3. smotana i izgorela rešetka i talog šljake na sredini , bilo bi zgodno to vidjeti odnosno poslikati , pa onda pisati , ali smo to sve već vidjeli puno puta- kotao pre često ulazi u fazu gašenja i ispuhivanja i mora se zabetonirati .

Bilo bi dobro da ovo moje jutarnje baljezganje pročitaju i oni gore u tirkiznoj dinastiji i mrdnu malo guzicom i da tamo pošalju nekog malo pametnijeg servisera , znaju oni jako dobro koji nivo servisera riješava " taj " problem
ramzay is offline