Pogledaj jedan post
Old 21.10.2007., 19:50   #17
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
i nakon kaj ti je pukla si nesto koristila il bilo kaj??
Hm, razloga moze biti mnogo. Krvav iscjedak obicno bude iz grlica materice. Cesto se javlja kod zena koje koriste konc. pilule i to u prva tri mjeseca najcesce. Poslije nestane. Cesto se javlja kod zena kod kojih je doslo do odredjenog disbalansa hormona...a oni opet uticu na grlic materice.
Dalje, grlic materice je jako bogat krvnim sudovima. Tokom seksualnog odnosa moze se desiti da muskarac dodirne grlic materice pa da malo prokrvari. Krvarenje moze nastati i od karcinoma grlica materice oliti HPV infekcije. Mada ja mislim da se malo pretjeralo sa strasenjem tim HPV virusom. Ako cesto ne mijenjas partnere, mislim da i ne trebas se pretjerano bojati HPV infekcije. Isto tako i infekcija klamidijom. Nekad se moze desiti i krvarenje ako imas neku drugu infekciju, mada rijetko. Isto tako i vezano za gljivice. Za gljivice je karakteristican gusto-bijeli iscjedak i svrbez ali se culo i za malo krvarenja.
Moja dijagnoza ovako naslijepo i bez ikakvih informacija sa tvoje strane, jeste disbalans hormona (desava se zbog stresa i niza drugih situacija, nista strasno).
Cista ne vjerujem da je u pitanju, ako mislite na cistu na jajniku.
U svakom slucaju, ako ti potraje duze od 3 mjeseca, moze biti da je neki problem.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline