Tema: Egzorcizam
Pogledaj jedan post
Old 23.07.2013., 19:58   #1430
Evo jednog primera iz ovih krajeva.

Pre 7-8 godina na srpskoj tv B92 bila je kolaž emisija sa kratkim prilozima o isterivanju nečastivog , i gosti emisije su bili neki katolički svećenik pri beogradskoj nabiskupiji i pravoslavni pop-seljak iz sela kod Požarevca.

I sad ovaj katolički svećenik sav uglađen i moderno nastrojen u smislu naučnog i razumskog promišljanja govori o obredu isterivanja đavola sa sve psihološkim pristupom gde racionalnost je zapravo osnov tog neracionalnog čina isterivanja vraga.
Svećenik onda navodi primere ka oi filmnova , tipa lebdenje , okretanje glave za 180 stepeni,....
I čovek manje obrazovan bi pomislio "Ej ima tu nešto više sem običnog placebo-padanja u trans".

A dok pravoslavni pop-seljak kaže :"Jedan dan me zove komšija i kaže da mu je ženu ščepao nečastivi , i kad je sam je video ona je bila sva naduvena i otečena i govorila je koješta"
I onda pop dođe u kuću i očita jadnoj ženi molitvu i ona za cirka pola sata se pojavi iz sobe i kaže "Oče hoćete kafu" , a đavola i nečastivog nema kao da ga je voda odnela.

E sad ja da me napadne đavo imao bih agoniju izbora dal' da katolički svećenik "modernim metodama" isteruje đavola , ili ovaj pravoslavni koji se drži tradicije balkanskog isterivanja vraga.

Kod kojeg bi vi otišli na isterivanje ,m pitanje je sad?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom