Pogledaj jedan post
Old 26.03.2012., 23:44   #126
Pročitala sam Orkanske Visove dva puta, taj drugi put mi je još bolje sjela. Mislim da će treći put biti na engleskom, jer većina vas hvali original.

Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Nešto drugo sam očekivala jer su svi o njemu pisali "Heathcliff "
pa sam mislila da je lik pozitivno strastven, a ono
U nekim trenucima i jest. Ponekad sam imala i opravdanja za njegove postupke jer je puno propatio u životu, a s druge strane, nekad je bio vođen čistom zlobom. Jedino pozitivno u njemu je ta sveprožimajuća ljubav i strast prema Cathy, kojih se nije mogao osloboditi ni nakon njene smrti.

"'And I pray one prayer--I repeat it till my tongue stiffens--Catherine Earnshaw, may you not rest as long as I am living; you said I killed you--haunt me, then! The murdered DO haunt their murderers, I believe. I know that ghosts HAVE wandered on earth. Be with me always--take any form--drive me mad! only DO not leave me in this abyss, where I cannot find you! Oh, God! it is unutterable! I CANNOT live without my life! I CANNOT live without my soul!'"

Možda je Cathy njega voljela istom snagom kao i on nju, ali za nju ta ljubav ipak nije bila dovoljna. Htjela je ime (dobar ugled), društveni status, bogatstvo...prodala se.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom