Pogledaj jedan post
Old 11.12.2006., 21:26   #10
Quote:
izgubljena_u_noci kaže:
jedem u nenormalnim količinama - stalno, i ujutro i tijekom dana mali milijun puta, i kasno navečer, sve što mi dođe pod ruku
Da su mi tvoje muke!
"Nenormalne" količine su jako širok pojam... tebi je možda "nenormalno" pojest pun tanjur, a nekome 3 takva tanjura... Definiraj to malo...

Savršenstvo "nepravilne ishrane zbog koje se ljudi debljaju" je: neredovita hrana i nekvalitetna (ovo zadnje baš i ne bih preporučila - bolje da jedeš kvalitetno nego da se "trpaš"). Puno lakše se debljati ako ne jedeš stalno i mali milijun puta... Zašto? Organizam radi po programu:

Dobivam redovito hranu? Ok! Onda uneseni višak mogu izbaciti, jer znam da ću za sat-dva dobiti opet nešto!
ili
Ova je odlučila da mi ne daje redovito hranu? Auu! Moram se pobrinuti da si stvorim "zalihe" jer - tko zna kad ću slijedeći put dobit nešto...!

Pokušaj tim sistemom: jesti 2-3 puta na dan, a obilne količine.
Druga caka je - kad stalno nešto trpaš u usta - nikad nisi dovoljno gladna da navališ na klopu i utrpaš u sebe i šta treba i šta ne treba. Kad se dovedeš do "glaaadnaaa saaaaam!" onda pojedeš:
a) brže - a time utrpaš u sebe veću količinu hrane prije nego osjetiš sitost
b) brže žvačeš hranu - a nedavno sam čitala članak kako ljudi koji sporo jedu i dugo žvaču unesu istim obrokom manje kalorija od onih što brzo jedu
c) obilnije pojedeš nego kad si pred sat-dva gricnula čokoladu ili nešto... i time prekinula glad

Izbjegavaj namirnice s puno vlakana, i drži se kontra svega onog što dijeta za mršavljenje preporučuje: jedi puno mesa, masno, u kombinaciji sa ugljikohidratima... https://www.forum.hr/showthread.php?t=171481&page=101
na dnu ove stranice opisujem dijetu za mršavljenje... e sad vidi koje sve namirnice moraš - iskombinirati u istom obroku! Jer poanta ove dijete je da se te namirnice ne miješaju, i ne ponavlja se unos istog dan za danom... a ti napravi - kontra! + dodavaj u umake slatko vrhnje, umjesto jogurta jedi kiselo vrhnje.... dakle - masnoće što više...
I good luck!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom