Pogledaj jedan post
Old 05.11.2007., 12:07   #5
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
Mislim da si trebao unaprijed dogovoriti cifru za sve radove a ne da se kasnije nešto računa po nekim normama.
ma dogovorio sam radove sa cifrom, no u tu cifru je bilo uključeno i "20% mogućih vantroškovničkih radova"
naravno, sada ispada da je vantroškovničkih bilo više od tih 20% i kad sam se ja pobunio na početni cjenik i srezao ga sa 13000 kn na 8000kn (da, zaboravih reći, ja sam građ. teh. no na poslovima projektiranja cjevovoda, tak da se u zidanje kuća razumijem ko Marica u krivi k...).
No opet mi nije strano obračunat troškovnik, samo što ne poznajem građevinske norme (na cjevovodu se baš i ne javlja potreba za sitnim detaljima poput špaleta)

sve u svemu, sad se ko dva rogonje borimo ja i njihov građevinac jer on, stara iskusnjara, "zna bolje" neg ja mlad i neuk, pa će on mene na finesse poput građ. normi ipak nadjačat...

odbijam mu stavke gdje mi računa potpunu površinu zida a na kojem su otvori vrata jer tamo vidno nisu uređivane špalete, pa s time nit nema potrebe za uračunavanje uređivanja istih (a neuračunavanje otvora manjih od 3m2 dolazi od toga da je "jeftinije" obračunati žbukanje cijelog zida nego stvarno žbukanje + cijena uređenja špaleta.
lako je njemu sad se pozivat na norme a iste nisu poštivane prilikom izvođenja radova

i da, nemrem ne platit: praksa je pokazala da se redovito gubi ako ih sudiš zbog loše izvedenih radova, jer kao, moraš prekinuti radove i ostaviti takvo stanje za sudskog vještaka a ne čekat da radovi budu gotovi pa se onda žalit jer sud na to gleda kao pokušaj izvlačenja od plaćanja izvedenih radova
Ges is offline  
Odgovori s citatom