Pogledaj jedan post
Old 02.05.2007., 21:57   #26
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
moram dodati, oblik ne određuješ ti već onaj koji ti izdaje tj. dali je on u sistemu poreza na dobit ili dohodak i dali je u sustavu PDV-a, najvažnije je da na tom računu pišu tvoji podaci a to kako će ga oni napisati nije tvoj problem.
kad obrtnik koji nije u sustavu PDV-a izdaje račun drugim obrtnicim ili pravnim osobama kojima taj račun služi za knjiženje obično ga piše na tiskanici koja ima mjesto u koje upišeš naziv tog kupca. ja koristim OG-I-68T/NCR. na tom računu mora pisati da obrtnik nije u sustavu PDV-a, nesmije biti zaračunat PDV, a ukoliko ga zaračunaš moraš ga i uplatiti bez obzira šta nisi u sustavu a tvoj klijent po istom računu ne može tražiti povrat PDV iako ga je platio tako da ste obodvoje u gubitku.
sretno!
edit: ja sam priučeni knjigovođa pa bi volila da ovo šta sam napisala netko sa više iskustva potvrdi ili ispravi ( da me ne tražiš nakon par miseci )
hvala
to me je baš i zanimalo. nisam u sustavu PDV-a pa mi taj R1 i ne znaći puno. al mislim da se račun može knjižiti i ako nije R1/R2 samo da trebaju biti podatci o kupcu na računu, međutim ne vjerujem da baš dobavljači imaju tak široku ponudu računa. malo bi me čudno gledali tipa na Ininoj benzinskoj kad bi ih zamolio obični račun al na firmu. uglavnom, uzmem R1 i ne mogu fulati.
mileee is offline  
Odgovori s citatom