Pogledaj jedan post
Old 15.08.2010., 13:09   #4
Cijena lima u M-Profilu Zabok cca 55 kn/m2 - radi se o OCP25 limu u obliku crijepa. Tome se jos mora pribrojati cijena bocnih opsava, srafa i ostalog pribora. Imas i puno drugih proizvodaca lima (npr. Ruukki, Gerard) koji su skuplji.

Za drvenu gradu tesko je reci, ovisi o dimenzijama i razmaku greda itd, ali za orijentaciju, mene drvena grada kosta cca 3000 kn za krov velicine oko 50 m2 s tim da se radi o restauraciji starog krova pa je nesto od starog drva jos iskoristivo (to je krov bez daskanja pa se i tu nesto ustedilo). Drvo se normalno racuna po kubiku, ja sam uzeo po 1550 kn/m3.

Sredstvo za impregnaciju drva ti kosta 80 kn za 5L u Bauhausu, ja sam dosad potrosio 20 L, a mislim da ce biti ukupno 25-30 L.

Uzeo sam i zastitnu foliju N140 od Gutte, ona je 5.53 kn/m2 u MD profilu. Normalno jos ide i parna brana i izolacija, ali u mojem slucaju to nisam stavljao jer se radi o verandi i terasi. Zlijebovi ce ostati stari.

Mi si to postavljamo sami radi ustede, ali u tvojem slucaju ce vjerojatno trebati platiti i radnu snagu. Ne znam iz prve ruke, ali sam cuo da je postavljanje lima oko 30 kn/m2, a za drvenu gradu nemam pojma.

Dakle u mojem slucaju to ispada grubo oko 150 kn/m2 (to je bez radne snage). Koliko sam se raspitivao, izgleda da svi radovi ukupno (tesarski, krovopokrivacki, limarski) mogu doseci i preko 500 kn/m2.

Zadnje uređivanje Miš_B : 15.08.2010. at 13:23.
Miš_B is offline  
Odgovori s citatom