Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 16.07.2010., 19:29   #3648
Quote:
lasica76 kaže: Pogledaj post
imam airwell klimu koju da jučer nisam nikada upalila.i,jučer čim sam je upalila na hlađenje pljuskala je voda iz nje i to fajn.inače ima odvod u zid u zgradu.kaj bi moglo biti problem?ima li u zg ovlašteni serivis za tu firmu?thanx!
Airwell je francuska klime ali ne spada u sam vrh gdje se nalaze japanci. Svrstava se u neku srednju klasu.
Ako vam klima kapa na unutarnjoj jedinici to je znak kako ona dobro radi, međutim začepljen vam je ili odvod kondenzata ili drenažna tavica koja služi kao sabirnik kondenzirane vode sa hladnjaka/isparivača u unutarnjoj jedinici.
Uzrok začepljenu može biti nakupljena prljavština od prašine ili vam je u odvod ušao neki kukac. Kako se to da sanirati tj riješiti možete pročitati u mojim prijašnjim postovima. Ako niste vični tehnici prepustite to serviseru. Njogov rad prilikom saniranja začepljenja dobro pratite kako bi to poslije mogli sami uraditi.
Za riješavanje začepljenja i curenja kondenzata (ako je klima van garancije) nije potreban ovlašteni serviser za Airwell jer to isto može uradit svaki serviser koji se bavi klimama.
Kod velikih količina vlage u zraku, koji puta se zna desiti da odvod kondenzata svu tu vlagu nemože "progutati" pa zna procuriti na vanjskoj jedinici. Taj problem može se riješiti postupnim smanjivanjem željene temp. u prostoriji.
mfcc is offline