Pogledaj jedan post
Old 18.07.2011., 11:29   #11
Ćao,
nisam mogla, a da se ne javim i odgovorim na ovoj temi, iako redovno čitam, ali jako jako jako rijetko pišem, općenito na forumu.

Kao rođena Sarajka i osoba koja 31 godinu živi u sarajevu, osjećam se "prozvanom" da odgovorim na pevi post, kao i neke druge.

RECEPT ZA ĆEVAPE: osnovno je pravilo da u ćevape (govorim o Sarajevskim) ne ide svinjetina. Potpuno isto kao što ni u pravu baklavu ne ide ulje. Što ne znači da ih neko tako ne pravi...
Postoje različite varijacije na temu, ali pravi recept za ćevap, one koje imaju ćevapdžije, nećete dobiti na forumu. Iskreno, nikada ih ne pravim nego odem na baščaršiju i pojedem.

A ako neko želi ovo su moje lične preporuke u Sarajevu:
ĆEVAPI: Željo, Željo 2, Ferhatović. Neki jako vole ići u Mrkvu kao i kod Hodžića. Iskreno, ja ne.

SUDŽUKICE: najbolje, i od prije rata još najpoznatiji po sudžukicama i maloj pljeskavici je Mrkva.
Sve ove ćevapdžinice su na baščaršji i dosta blizu jedna druge.

PEČENJE: na Ilidži Restoran kod Brajlovića
Divan pogled na grad, kao i dobru hranu, ali i malo skuplje cijene je restoran Park Prinčeva. Takođe, pogled na grad i malo jefitniji od parka prinčeva je Kod Bibana.

Par restorana u gradu, pišem samo o onima u koje i ja idem, ostale gdje ne volim otići nikome i ne preporučam. Osim navedenih restorana tu je i Marokanski restoran (sjediti na spratu na sećiji lijevo ) koji je u hotelu Art Cenatr grada, tj Stari grad, jako blizu Baščaršije, odmah uz Hotel Europa.

restoran Mala Bašta.

Pivnica HS obavezno otići, rezervisati mjesto na spratu BALKON ako ste dvoje, ako vas je više onda na spratu, ali uz ogradu. Obavezno Kobasice probati.

Za muziku u kafani (Tamburaši, bas, harmonika...) restoran LIGHT ali rezervisati u starom djelo...za jelo preporučujem Dagaru Meso teletina riža i krompir Oni to zovu Dagara, ali u ovoj kombinaciji je mljac. restoran nije skup, muzika je čet, pet, sub i nedjelja...
Urica is offline  
Odgovori s citatom