Pogledaj jedan post
Old 10.02.2008., 16:09   #2418
Sorrela, ja sam bila na "punch" biopsiji. To ti je kad ti "otkinu" komadic tkiva A ima i ta letzz biopsija, radi se valjda niskofrekventnom omcicom, da ne "lupam" imas to na netu. A moje iskustvo sa ovom "punch" je ok. Nije uopce bolilo. To se moze raditi i sa lokalnom anestezijom, ali i ne mora. Ja nisam radila sa anestezijom, i samo sam osjetila kao da me nesto stipnulo Jedino sto je bilo poprilicno nezgodno je vadjenje metra gaze nakon dva sata. Ali sve se prezivi Krvarila sam dosta jedan dan, drugi po koja kap i onda je stalo. Dakle, nista nije bolilo.
Koliko razumih ti si iz BiH. Bila sam kod dr. Sahinpasica u Tuzli. Radila sam drugu kolposkopiju. Kaze da mi grlic "ovako" izgleda sasvim uredu ali kad malo bolje pogleda ima promjena. Da napomenem, imam CIN III. On radi LLETZ konizaciju. Dakle omcicom odstrani promjene koje se poslije salju na analize i dobijamo konacnu dijagnozu, sto nije slucaj sa laserskom konizacijom (tako mi rece doktor). U mom slucaju, rece da promjene nisu usle duboko, te ce ici sto postednije i povrsnije. Cekam mengu za dvadesetak dana, pa poslije nje idem na lletz.

Sad me zanima ako neko ima iskustva da mi odgovori pls... Rekao mi je da nakon lletz-a moram ici na nekakva ispiranja To nigdje ne procitah. I da, rekao mi je da postoji mogucnost spontanog pobacaja ili kiretaze nakon lletza, pa me zanima je li neka od vas rodila poslije lletza, kako je prosla trudnoca itd... ?
JosJedna is offline