Pogledaj jedan post
Old 02.06.2010., 22:56   #1
Iskustva sa PSA 1.4 i 1.6 hdi motorima

Više od 7 god vozim C3 1.4 hdi s kojim sam dosad prešao preko 150 000km bez većih problema. Do sad sam ga servisirao redovno u službenom servisu na svakih 20 000 km. Pišem jer sam nedavno pročitao na jednom auto portalu da ti motori teško mogu izdržati dulje od toliko, da se preporuča vađenje katalizatora i blokiranje ERG ventila, a za verzije 1.6 hdi da brzo skupljaju katran u unutrašnjosti i blokiraju uljne kanale, čime prvo strada turbo punjač. Preporuča se čišćenje kartera i sita uljne pumpe svakih 30 000 km, te izmjene ulja i filtra na svakih 10-tak tisuća km umjesto propisanih 20 000. E sad, da li to važi i za moj 1.4 hdi (50kw) budući da sam dosad mijenjao propisano ulje (Total 9000) na svakih 20 000km, kojeg je potrošnja inače minimalna, bez potrebnog nadolijevanja između dvije izmjene! Zanimaju me vaša iskustva odnosno savjet kako dalje jer je izgledno da ću ga voziti još nekoliko godina...posebno me zanima to oko vađenja katalizatora i blokiranja ERG ventila, kako to napraviti, što time dobivam ili gubim, je li tko to napravio i koliko su ti motori do sada najviše prešli bez intervecija...hvala!
croout is offline  
Odgovori s citatom