Pogledaj jedan post
Old 15.10.2012., 11:14   #8440
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Kao što sam ovdje već spominjala, tata mi ima mikrocelularni rak pluća i dobio je 2 kemo te je sad na zračenjima. Treba ih imati 35. Je li to i inače praksa da ima toliko zračenja odjednom? Znači on sad ide svaki dan na zračenja, a nakon toga će vidjeti hoće li biti još jedna kemo po stanju kakvo će biti.
Meni se to čini puno zračenja, pa me zanima je li to i inače praksa? Što obično slijedi nakon toliko zračenja, kemo ili...? Mislim znam da sve ovisi o tome kakvo će stanje biti, ali me zanima ima li netko iskustva sa sličnom situacijom.
I je li moguće da opet nakon ove serije ima još jednu seriju od toliko zračenja?
Nije broj zračenja mjerodavan, već doza koju primi za to vrijeme. U tom smislu moguće je da će u više serija ići na zračenje, ukoliko bude potrebe. Mislim, ako se dobro sjećam jednog predavanja, da je najveća ukupna doza koju čovjek može dobiti 70Gy (grey)
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
I još nešto. Znam da imunobustere nije preporučljivo uzimati kad se dobiva kemo, a što je s njihovim utjecajem na zračenje?
Zračenje ima drukčiji način djelovanja od kemo, tako da ne vidim prepreku u tom smislu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline