Pogledaj jedan post
Old 30.12.2016., 19:28   #19
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
posjest zenu (prvo na samo) i punicu i objasniti im cinjenicno stanje.
Sumnjam da ce punica razumjeti Posjest i razgovarat vjerojatno nije dobar nacin.


Inace, situacija je nezavidna.
Osobno sam odrastala u tocno takvoj nezdravoj sredini, nakicenoj jos nekim detaljima koje bolje da ne spominjem.
Dan danas mi nije jasno zasto se moji roditelji nisu odvojili od mamine majke, doslovce su nama djeci zagorcali emocionalni razvoj jer je zena bila uzasna, a ni otac mi nije najsjajniji karakter. No nebitno.

Zenu je potrebno pod svaku cijenu strpati u dom.
Autore, ti kao suprug moras prestati biti papak, posjesti svoju zenu samu i jasno joj nacrtati da ovako vise ne moze.
Potom razvijte strategiju kako to najbolje uciniti.

Imam osjecaj da joj nisi uopce izrazio kako se osjecas.

Btw, nije duznost djece brinuti se za dementne roditelje na nacin na koji to cini medicinsko osoblje, jer vecina nas nema kompetencije za to. To je zahtjevan i tezak posao koji je nazalost kod nas premalo placen.
Emocionalna potpora je drugo, dakle vratite majku pod kvalitetnu skrb i odrzavajte emotivnu konekciju, drugo niti nije vasa duznost.
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Spakirati punchi u dom, itako si rekao da je jako kvalitetan i nista joj tamo ne fali, a zena neka ode svakih par dana u posjetu i neka ju nazove telefonom svaki dan. Oprosti, ali da je najbolja na svijetu, ne moze biti ispred vas i vaseg braka, a kako je baba ocito losa osoba, neka bude sretna sto joj uopce financirate dom i dajete paznju jer ima i boljih osoba koje su na kraju ostale same pored zive obitelji, a kamoli osobe poput navedene.
Ne mogu takvi ljudi biti ni zahvalni ni sretni, ona trenutno vidi samo sebe i svoju guzicu.

Quote:
robndi kaže: Pogledaj post
Znam,da joj nije lako ali imam i ja roditelje i kako bi bilo,da se bavim samo sa njima?Oni ni u snu ne bi pravili roba od mene iako im je teško.Stvarno sam dotučen.Imamo porodicu i djecu i unuke ali mi se bavimo samo sa njezinom mamom.Skoro svaki dan ju vozikam oko doktora i slično.Moja supruga neče sama sa njom okolo tak,da sam i ja okupiran.Trebali bi oboje radit ali izgleda,da je gotovo sa radom.Jednostavno nemamo više vremena za ništa.Baš zato i razmišljam,da odem i ,da vidim koliko dugo če izdržati bez mene.Ja imam jedan svoj obrt i mogu živjeti bez problema sam.
Posto imate vec i unuke ocito je da ste u godinama, i da nemate ni vi toliko energije da jos odradjujete medicinski posao.
Zasto se moras seliti? Ne razumijem, lijepi posjedni zenu, objasni da moras raditi svoj posao da bi imali za kruh i basta, nek se ona sama bakce s njom ako zeli, a vjerojatno ce shvatiti da je to nemoguce nakon sto ti odes na posao
Ili kako rekoh, budi eksplicitan, postavi se kao glava svoje vlastite obitelji i reci da ili stara ide u dom, ili ti odlazis svojim putem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom