Pogledaj jedan post
Old 15.05.2017., 13:53   #10
Quote:
nickolin kaže: Pogledaj post
Pitanje financija nikad nismo imali strogo definirano. Nakon nekoliko svađa shvatili smo da imamo potpuno različit odnos, navike i očekivanja kada su financije u pitanju. Zanima me kako drugi parovi funkcioniraju kada je riječ o financijama.

1. Smatrate li sve prihode zajedničkima? Postoji li dio prihoda koji svatko troši za sebe (bez uplitanja druge osobe)?
2. Imate li zajedničke račune u banci?
3. Znate li točno koliko vaš partner zarađuje?
4. Ako netko zarađuje više - ima li veća prava u financijskim odlukama?
5. Za koje izdatke smatrate da možete odlučiti sami, a za koje se konzultirate s partnerom?
Već je bilo mnogo threadova na ovu temu, ali to ni ne čudi s obzirom da se, bar po mom mišljenju, možda radi i o najkompleksnijem poglavlju prilikom stupanja u bračnu zajednicu.

Ne radi se samo o tome da je netko štedljiviji, a drugi rasipan (ili manje štedljiv) već mnogo kompliciranijem slučaju, netko će na nekim područjima biti štedljiv, ali neće štedjeti ako ga nešto zanima. Dok je živio sam to je mogao provoditi, npr. štedjeti za dobar kompjuter, tuning automobila itd.. ali u braku je to druga priča. Neki kažu "može se dogovoriti", imho, može ako oboje supružnika ima vrlo visoka primanja tj. primanja koja su iznad njihovih potreba. Ali to je rijetkost. I što sam negdje još davno napisao, što napraviti ako suprug ili supruga potroši cijelu plaću u 5 dana. Hoće li druga strana kupovati svoju hranu i piće? Hoće li je tužiti sudu ako im isključe struju zato što druga strana nije plaćala režije? Neće. Čak i ako zbog toga dođe do razvoda, dijele se i dugovi bez obzira tko ih je napravio.

ps. mogu i odgovorit na pitanja ali ne bi iz odgovora ništa zaključio. Npr. može se desit da supruga ne zna koliko muž zarađuje zato što je nije briga, ona će u svakom slučaju polagat pravo.
Guud is offline  
Odgovori s citatom