Pogledaj jedan post
Old 11.07.2017., 20:29   #8
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
Zašto? Ne čini mi se da se ovako (bold) osjećaš pored nje zbog njene ljubomore...
Post je već bio previše dug, pa nisam naveo druge stvari...
Zašto se pored nje osjećam slab i malen?
Posljednjih 6 mjeseci prolazim kroz najteže razdoblje u svom životu, od posla na kojem se ubijam i koji je izuzetno stresan i odgovoran, posao na kojem sam morao jako pažljivo "hendlati" rizike koji su doslovno dovodili u pitanje opstanak firme...Pa do odnosa sa teško bolesnim roditeljima, koje volim i cijenim, ali nažalost u ovom periodu s njima moram rješavati mučnu problematiku nasljedstva, u kojem su me drastično zakinuli u korist brata, pa ih s time moram suočiti i to riješiti, a situacija je jako komplicirana.
Očekivao bi od svoje žene da mi bude podrška, da me osnaži u toj borbi na više frontova. No, nažalost nije tako...ili barem ja ne osjećam tu podršku.
Ona je zaista vrijedna, drži tri kuta kuće (ako ne i više), puno više od mene se brine o kućnim poslovima. Svega se sjeti, sve napravi. Odgovorna je, vrijedna, poštena.
No, mogu na prste jedne ruke nabrojati koliko puta mi je prišla i spontano me zagrlila kad mi je bilo teško. Nikada za mene nema kompliment. Nikad za mene nema osmijeh ili lijepu riječ, a to bi mi puno značilo. Rekao sam joj milijun puta da mi je to važnije od ručka i ispeglane košulje.
No, kritika za mene ima na vagone. Često je negativna i pesimistična, instrumentalizira krivnju, koja prožima njenu komunikaciju a da nije niti svjesna toga.
Kad sam se našao nekoliko puta u situaciji da sam trebao napraviti ispravnu i pravednu, ali tešku i izazovnu stvar, govorila mi je da neću uspjeti i da odustanem od borbe.
Na kraju sam te situacije riješio pozitivno usprkos njoj. Rekao sam joj tada da od nje očeujem da mi bude podrška, da bi se uz nju trebao osjećati jači, a ne slabiji, da me smeta njen defetizam, da me smeta njena hladnoća u našem odnosu.
No, to se nije nikad promijenilo.
Naravno, svaka medalja ima dvije strane. Ona mi ponajviše zamjera da nisam dovoljno prisutan u kućnim poslovima, popravcima, našim privatnim obavezama. I to je istina.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom