Pogledaj jedan post
Old 19.01.2009., 12:01   #5
Quote:
jelenatop kaže: Pogledaj post
Dugo me nije bilo, hvala Shainu na dodatnim odgovorima.
Aby, ne izvodi i vrati se - ta nisi valjda toliko malodušna?! Postoje i groznije stvari na svijetu od pokušaja nedotupavnog provociranja na Jezičnom savjetniku i sumnje u tvoju kompetentnost. Eto, recimo, ja sam baš dobila svoju lekturu knjige od 1100 kartica natrag i primijetila da se prelamačici nije dalo ručno mijenjati 'kasnije' u 'poslije', pa je to napravila s 'find and replace', te tako čitam konstrukcije poput 'na poslijem sastanku'. Veselja.
Nije to ništa. Baš je neku večer jedan od mojih urednika poslao mail u kojem je opisao kako je lektor sjebao njegovu prvu knjigu: u zadnji je čas (i ne, nisam mislio reći "sat" ) napravio find/replace i sve verzije promijenio u inačice. Tako se rodila riječ perinačica, koju sada pokušavam što češće upotrijebiti u kontekstu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline