Pogledaj jedan post
Old 26.07.2004., 11:58   #10
Pozdrav Toco!

Je, priznajem da ninja proslost bas i nije bila moralna i casna, ustvari uopce nije bila moralna ni casna, cak stovise malo je primjera tako necasnih ratnika kao sto su bile ninje. No po mojem misljenju ninja danas vise nema. Isto kao sto samuraji danas vise ne postoje, tako ni ninje danas ne postoje. Danas postoje samo ljudi koji vjezbaju ninjutsu, ali to nisu ninje. Moral ljudi koji vjezbaju ninjutsu je iskljucivo individualan danas. Na svakome mjestu gdje ima 100 ljudi mozes naci uvijek jednoga dobroga i jednoga losega, tako je danas i s ninjutsuom.


Koliko ti treba do majstorskog stupnja ovisi najvise o ucitelju, odnosno o skoli. Mislim ga Bujinkan i Genbukan imaju imaju razlicite kriterije kod nas, odnosno da su ti kriteriji djelomicno postavljeni od Rostohara i Majhena. Koliko ja znam isti ti kriteriji su znatno drugaciji ukoliko ucis od Hatsumija odnosno od Tanemure. To mi se nikako ne svidja. Primjerice Rostohar je dogurao do 13 dana u nevjerojatno kratkome vremenu, dok njegovi ucenici napreduju znatno sporije.

Test ubilacke namjere se i dalje polaze. Znam da ga je polozio Rostohar i jos nekoliko njegovih ucenika, no mislim (nisam siguran) da se u Genbukanu vise ne polaze.

Moram priznati da nikako ne kuzim te Rostoharove danove. Istina je da mu danovi samo padaju s neba. Mislim u ostalim vjestinama vecina (ne svi) ljudi koji treniraju cijeli zivot ne dodoju preko sedmog ili osmog dama, ali da netko toliko napreduje u tako kratkome vremenu stvarno mu nije jasno. Nije da ja sada prozivan Rostohara ili tako nesto. Ja stvarno postujem Rostohara kao ucitelja ali neke stvari mi nisu jasne. Istina u jednoj knjizi Hatsumi je sam rekao da rankovi kod njega nista ne znace i da ako neko ima visoki rank to nuzno ne znaci i da ga on zasluzuje. Ali opet 13i dan, nije li to malo previse. Ma koliko ima majstora s samo 10. danom u Judou ili Aikidou, a koliko u Bujinkanu.
shinobi_gatana is offline  
Odgovori s citatom