Pogledaj jedan post
Old 04.01.2014., 16:37   #18
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post

kad god ti paše, miješaš brzinu i ubrzanje a to su dva različita pojma i veličine. kad naučiš razliku između to dvoje, počet ćeš put prema znanju. ovak je s tobom grozno jer si pre..pametan za nas sve.

na onim grafovima koje sam ja postavil, napravi si crtu između 60 i 100 kmh pa gledaj što se događa. sve je izmjereno, SVE, samo treba znati čitati grafove.
manji prdenja uprazno
ODGOVORI KONKRETNO na ranije posatvljeno pitanje, ako smiješ, pa da te pokopam

Quote:
opiši detaljno kako se odvija ubrzanje 0-100 km/h
a krenimo korak po korak!
prvo pitanje
1. na koliko sekundi i PREĐENIH metara ćeš biti kada budeš u I brzini na rpm gdje je najviši Nm
dakle, da ti bude jasnije, koliko si metara prešao i koliko sekundi potrošio dok si u I brzini došao do rpm na kojem ti je najviši Nm
drugo pitanje
2.šta ćeš dalje uradit? da li ćeš i dalje dodavat gas i povećavat rpm čime češ se približavat sljedećoj važnoj tački, onom rpm na kojem je najviša snaga, te mi pojasni šta se dešava sa Nm dok raste rpm i snaga

.....ili ćeš ušaltat u II jer po tebi na rpm na kojem je najviši Nm je najbolje ubrzanje, pa bi bilo logično /PO TEBI/ da ubaciš u brzinu više kako bi oborio rpm i time se ponovo nalazio na rpm na kojima je najviši Nm

odgovori na ovo prvo, pa ćemo nastavit dalje proces ubrzanja

još jedno: koliko METARA će preći ovo auto za tih 14 sekundi dok ne stigne od 0-100 km/h ???
ajde "fizičaru", da te vidim
Bošnjo 44 is offline