Pogledaj jedan post
Old 23.02.2012., 16:01   #79
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
imam pitanje za one čiji su klinci alergičari:
- koje mlijeko da mu dajem umjesto kravljeg? ne znam da li mu smeta i sojino?
- jaja mu neću davati uopće
- kako riješiti to s vrtićem? mogu reći tetama da ne smije piti mlijeko, ali što sa hranom koja sadrži mlijeko i jaja?
Što se tiče jaja:
Treba ukinuti kompletno sve namirnice koje sadrže jaja, od tjestenine do kolača.
A naročito izbjegavat cjepljenje cjepivima koja su rađena na bazi jajeta, znači Priorix, Prevenar, cjepiva protiv gripe itd....

Što se tiče mlijeka, također treba ukinut namirnice koje sadrže mlijeko, znači kekse itd, mi smo morali ukinut i fermentirane mlijčne proizvode, znači jogurte i sireve...
Postoji zamjena za mlijeko koja ide na recept, Pregomin, Alfare, ali to sve ti treba dati napismeno gastroenterolog.
Znači pravac gastroenterologu da odredi pravilnu terapiju.


Moja je bila alergična na mlijeko i jaja, mlijeko smo kroz 2god, uspijeli riješit, jaje još ne.
Cjepiva su uvelike pogoršala stanje tako da je od umjerene alergije na jaje došla do jake.
Sad nakon 2god što ne konzumira jaja i sl, uveli smo joj tjesteninu/njoke i sl, i ne pokazuje znakove alergije...
Ali budemo ju testirali ponovo tek za jedno godinu dana, sad mi ju se ne da mučit, pošto je na prošlom testu (PECH-test), imala tako gadnu reakciju da je završila na antihistaminiku da bi suzbili simptome koji su se pojavili u vrijeme testa.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom