Pogledaj jedan post
Old 19.08.2013., 23:55   #18
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Dokaži da je izmjenila.
Nemam ja šta dokazivati da si izmijenio Božju Jahvinu riječ.
TO JE FAKAT.

pis of kejk - rekli bi domaći ljudi!
Jedno piše u Bibliji - a drugo u Katekizmu KC.
U samome KKC je evidentno kako se mijenja.
Prvo se citira original - a onda se dodaje i oduzima.

Gdje je Ova BZ u nauku KC:

Izlazak 20,4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Izlazak 20,5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
Izlazak 20,6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

Komplet - izbačena - da bi se mogli baciti na idolatriju.

Quote:
Postoji nekoliko verzija 10 BZ unutar Biblije. Iz toga se daje zaključiti da se razdioba tih zapovijedi mijenjala kroz povijest, a Katolička Crkva prihvatila je razdiobu sv. Augustina.
Lijepo priznaješ da ste prihvatili Uredbu LJUDSKU,
koja vam je važnija od BOŽJE Jahvine Riječi.

Najvažnije je ONO što je Ukucano U 2 PLOČE.
A ono što je ukucano u PLOČE - to je vječno.

Izlazak 20,1 Onda Bog izgovori sve ove riječi:
Izlazak 20,2 "Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Izlazak 20,4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Izlazak 20,5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
Izlazak 20,6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.
Izlazak 20,7 Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
Izlazak 20,8 Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9 Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10 A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11 Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
Izlazak 20,12 Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj.
Izlazak 20,13 Ne ubij!
Izlazak 20,14 Ne učini preljuba!
Izlazak 20,15 Ne ukradi!
Izlazak 20,16 Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
Izlazak 20,17 Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

Quote:
Koji stih je oduzet, a koji je dodan?
Samo u 10 BZ - SVI stihovi su izmijenjeni!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom