Pogledaj jedan post
Old 25.10.2017., 19:33   #286
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Jučer sam skužila dok sam bila okružena zgodnim dečkima da nemam uopće osjećaj da ću nekoga upoznati. Mjesto na kojem sam bila jučer nije bilo za upoznavanje, ali sam skužila da sam izgubila nadu da ću ikad ikoga upoznati bilogdje.
Hej, nemoj tako! Uhvatila te je panika srednjih godina. To je sasvim normalno. Nemoj odmah padati u depresiju! Pametni ljudi sa kriterijumima su veoma retko zadovoljni svojim zivotom, uvek im se cini da su trebali nesto bolje da urade. Tvoj zivot koji si do sada prozivela je pun dobrih i losih strana. To su sve iskustva koja ti pomazu da neke stvari sagledas zrelije, pametnije, pravilnije. Nemoj gledati sve to na negativan nacin. Podvuci crtu i pomiri se sa svojim zivotnim iskustvom. Znas kako je, i hormoni hoce malo da drmaju u tim godinama i javlja se strah, kako dalje i sve to. Sve je to normalno i za ljude je. Ono sto je veoma vazno u svemu tome je, da ne izgubis zivost duha. Bila si okruzena zgodnim deckima koji nisu pali na kolena i nisu te proglasili boginjom lepote. Pa sta? Imas drustvo sa kojim izlazis, zar moras bas uvek da bacas udicu? Uzivaj malo u tim izlascima, opusti se, ne broji stalno godine i vreme koje ti je jos "preostalo". Moguce je da se na tvom putu blizi dan ukrstanja tvog puta i "njegovog" puta. Hoces sada prosedeti sve dane u kukanju zato sto njegov voz kasni? Ma hajde, ne dolazi u obzir. Obicno ljudima dodju takve crne misli kada imaju previse vremena. Onda se preispituju, vagaju, nezadovoljni su.

Sta mislis o tome da uradis nesto sto do sada nisi radila? Sa time u svakom slucaju povecavas mogucnost da sretnes nekoga zanimljivog. Baci plakate na kojima pise "decko" i "veza". Upisi na primer, neki kurs. Ono sto te interesuje, Imaces novu grupu nepoznatih ljudi koje ces vidjati redovno. Pre ili posle je moguce da ti neko zapne za oko. Nemoj se baviti bapskim stvarima, nego pokusaj da negujes svoj intelekt. Mozda da odes u obliznji grad na neku izlozbu ili da pocnes da se bavis klizanjem ili da se prikljucis literarnom krugu. Sve su to mogucnosti da upoznas nove, zanimljive ljude. Ako stalno izlazis sa istim ljudima na ista mesta, naravno da je manja mogucnost da sretnes nekog novog. Lepo sedi i napravi plan, sta volis da radis i sta bi mogla da uradis. Imas internet, pa imas i odlican pregled gde ima sta zanimljivog. Nemoj dizati ruke, jer kada jednom padnes u depresiju, tesko ces se izvuci iz toga. Svi mi imamo povremeno i negativna razmisljanja, ali ako prevaris te crne misli i zapocnes nesto novo, videces kako ce i tvoj stav postati pozitivan.

Prva i najvaznija zapovest je: kloni se ozenjenih i zauzetih. Druga zapovest je: kloni se neozbiljnih i vrtirepa. Sigurna sam da to i sama znas. Hajde, organizuj se, niko ti nece pomoci sa strane, ako ti sama sebi ne pomognes. To je na zalost, zivotna istina. A kako si se ovde obratila, ja verujem da ti treba samo mali podsticaj da dodjes na sinu i da ponovo krenes unapred!
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom