Pogledaj jedan post
Old 29.04.2005., 13:22   #418
Re: Re: Re: Par pitanja!!!

Quote:
shinobi kaže:

...
e a ja sam planirao sad kupit 10 dionica plive za početak sada je dovoljno padala i mislim da će sada rast do 450 ili više a??
...
Puno srece s Plivom.
Po meni je to sve skupa dosta neizvjesno.
Ovo im je presudna godina, u teskim vremenima koja im dolaze.
Gubitak rojaliteta u 10, mjesecu je vec ukalkuliran u cijenu, ali pomaci u prihodima od + ili - 10% nakon toga mogu imati jako veliki utjecaj na buducu cijenu Plive.
O rashodima da i ne pricam.

Ono sta bi ti preporucio je da sacekas sa kupovinom dionice dok nemas nekakvu iole isplativu kolicnu novaca, ili da abrem pametno odaberes brokersku kucu preko koje bi radio.

Pri tom mislim da se barem priblizis nekakvom paketu koji bi ti omogucio iskoristenje mininalne naknade.

Dakle, ako npr. kod Zaba brokera krenes kupiti 10 komada plive po recimo 320 Kn, to ces platiti 10x320 + 120(min naknada)
Ako ces prodavati istu tu plivu na recimo 350 (npr. zatreba ti lova ili shvatis da nista od tvojih 450Kn) dobit ces: 10 x 350 - 120.
Dakle, tvoja dobit bi bila:
3500 - 3200 - 240 = 60 Kn.

S obzirom na kolicinu novca s kojom raspolazes, ja bi ti preporucio: Complete line jer imaju najnize naknade, i minimalne provizije, a i sigurno su susretljiviji prema pocetnicima.

U tom slucaju bi ti u istom scenariju situacija bila:
350x10 - 320 x 10 - 30 - 30 = 240 Kn

Tada bi tvoja naknada bila blizu 1%, dok je efektivna naknada za malo vece pakete 0,6% (minimalna naknada je 30Kn, pa za naloge ispod 5000Kn i dalje placas 30 Kn).

Pozdrav
i sretno s dionicama
Billy is offline