Pogledaj jedan post
Old 16.04.2013., 14:38   #9856
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
sve to stoji,ali testirajte grab koji raste na moru i hrast medunac ,pa objavite rezultate.
vi gore kontinentalci nemate takva drva,pa ih valda niste ni testirali...nas grab i hrast su relativno niski (najvise 5-6m),grbavi i nepravilni.taj grab uzasno sporo raste,kad secete sumom 95% ima promjer debla do maks 20cm..debela stabla graba su prava rijetkost..
na slici se vidi kako to nema veze sa vasim vitkim visokim stablima hrasta i graba...
u manjini ima i hrasta cera koji je slicniji vasim stablima,i gori slicno bukvi brzo i slabo..

ne rasplazem tim podacima,ali zna se da grab i hrast puno jace griju od te bukve koja kod nas ne raste,nego se uvozi na paletama iz vasih krajeva..
istinatrue hm, mislim si bi rekel nekaj ili ne, ali eto nisam mogel izdržati

Pa kaj ti misliš da si sad otkril toplu vodu! Naime, pa nije ti niti 'tvoj' grab iz najdonjeg dijela šuma, i na najvišoj točki te iste šume, jednak!
stoga, pričati o drvu samo tako je mislim bezveze...

Gospodin ramzay lijepo veli, vagu u ruke, kalorimetre, termometre u ruke i onda možemo pričati, jer vele, da brojke ne lažu.

Ali isto tako treba reći da nisu svi dani isti, pa opet to sve pada...

Najbolje bi bilo paralelno kuriti u isto vrijeme u dvije iste peći na potpuno istom mjestu na dva različita dimnjaka, a tko to ima, možda gospodin ramzay, drugi, ne vjerujem...

isto tako nije niti isto jel je 'tvoj' grab istinatrue, srušen zato što je to lugar naredio jer je vidio da se suši, bolestan je, ili si ti to odlučio jer ti je baš taman po ukusu! znači drvo u naponu snage, potpuno zdravo, ne može se mjeriti sa bolesnim drvom.

a to da ti 'mlatiš' po bukvi da gori kao papir, nah da, možeš mene dirati, ali zagorsku bukvu mi ne diraj
Ako hočeš možemo prokuriti malo tvog graba, i malo 'moje' bukve pa da vidiš kako maca vunu prede
To kaj ti kupiš u nekom bauhausu pod bukvu, kaj got, tko zna kaj si ti kupil a misliš da je to bukva
mranderson is offline