Pogledaj jedan post
Old 13.06.2012., 23:21   #11
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
ma vezano za paušalno oporezivanje, vezano na post koji je sonica napisala; tj. za knjige paušalaca koje bi trebali voditi (dobila sam mail od obrtničke komore)...pustit ću informaciju tu; za slučaj da kakav paušalac traži savjet,eto:

"Godišnji paušalni porez na dohodak kao i rokove plaćanja utvrđuje rješenjem Porezna uprava. Obrtnik koji porez na dohodak plaća paušalno ne može po toj osnovi podnijeti poreznu prijavu.

Obrtnik paušalist od poslovnih knjiga propisanih poreznim propisima vodi samo Knjigu prometa (Obrazac KPR), u koju obavezno upisuje, pored iznosa naplaćenih u gotovini, i iznose naplaćene bezgotovinskim putem. Obrtnik paušalist mora i nadalje za svaku isporuku i obavljenu uslugu izdati račun propisanog sadržaja. Međutim, onaj obrtnik paušalist koji prodaje vlastite proizvode u maloprodaji (npr. na štandu), mora i nadalje voditi Knjigu popisa robe, jer tu knjigu propisuje Zakon o trgovini a ne porezni propis.

Obrtnik paušalist dužan je prema evidentiranom prometu u Knjizi prometa, najkasnije 15 dana po isteku godine podnijeti Poreznoj upravi propisano «Izvješće o paušalnom dohotku od samostalnih djelatnosti i uplaćenom porezu na dohodak i prerezu poreza na dohodak u ____ godini» (Obrazac PO-SD). Ukoliko se prema tom izvješću utvrdi razlika u paušalnom porezu, Porezna uprava će rješenjem utvrditi novi iznos paušalnog dohotka, poreza i prireza, te razliku paušalnog poreza za uplatu ili povrat za proteklu godinu."

moje pitanja-knjiga popisa je opet postala zakonom obvezna? mišljenja stručnih ljudi, koliko čitam, jesu da je uopće besmisleno što nije bilo obveze vođenja iste- zbog činjenice da se stanje mora imati...
imate potpuno pravo, a meni je žena u RRIF-u rekla da vodim EP, za poludit.
sonica is offline  
Odgovori s citatom