Pogledaj jedan post
Old 28.06.2013., 10:36   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Šala, Ante, šala...
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Naravno da je šala, Bože dragi

Iako, da. Imaš pravo. Nakon što vidiš da više od 70% razreda odgovori na taj način (u nekoliko navrata), prestaje bit smiješno.
A cuj, mala su to djeca...a ako ste mene uspjeli zbuniti (ne kazem da sam jako pametna, nego samo dosta starija) sto ne bi i njih...

Iako, sad vidim da u pitanju ima ovo "od njega", a razmisjaljuci o pitanju:
Koliko ce biti starija za 5 godina - odgovor koji je dao Lord (5g) ustvari isto je tocan, ako bas inzistiramo i furamo se na to da pitanje nije jasno postavljeno.
Pa sam onda pomislila da to i nisu prava matematicka pitanje, vec zezalice u kojima je svaki odgovor i tocan i pogresan, pa ako odgovoris sa x, bit ce - nije nego je y, a ako odgovoris sa y onda - nije, nego je x. Kao kada pitas koliko prstiju vidis, a dobijes odgovor 4 - pa mu kazes - e nije, vidis svih 5.
Da se ne radi o pitanjima koja bi mogla biti (ili jesu) u testu, vec onima za razonodu, poticanje razmisljanja...u kojem stvarno i ima dva tocna odgovora.
Iako...u krivu sam, pitanje je ipak sasvim jasno postavljeno...pise - koliko je starija od njega.
Ali opet, to su ipak mala deca, 6-7 godina, tek su krenula u skolu, pa mozda i nije to tako nesto zacudjujuce... Cudno je kad takve odgovore (slicne) daju i oni puno veci.
Quote:
Isto kao što prestaje bit smiješno kad na pitanje: koliko je patuljaka u bajci "Snjeguljica i 7 patuljaka" dobijem bilokakav odgovor osim 7.
Hm..pa kako. Jesi onda uspjela saznati kojim misaonim putevima dodju do tih drugih brojeva...ima li neko objasnjenje?
Mozda....kao ima u prici sigurno puno vise patuljaka osim ovih sedam koji su sa Snjeguljicom.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom