Pogledaj jedan post
Old 11.12.2015., 19:58   #5
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, radi se o malcu moje sestre koji ide u osnovnu školu.
Granice sa njime nisu bile postavljene kada je trebalo, više su nastojali mu biti prijatelji a ne roditelji i to se sada odražava na njega u školi. Nema motivacije, ometa na satu, laže roditeljima o ocjenama i zadatcima u školi i naravno sada ne pomažu ni kazne, ni prijetnje ništa. Dječak je predivan, emocionalan, lijepo odgojen u smislu lijepoga ponašanja prema starijima ali u školi je druga priča sa profesorima koji se stalno žale na njega.
Znači to traje već negdje 2 godine. Uz to je igrao nogomet u klubu ali je zbog utakmica koje su igrala djeca važnijih roditelja odustao od njega i popustio dodatno u školi. Ja vjerujem da je on izgubio potpuno motivaciju za školu i da mu je odlazak tamo ogromna tlaka.
Dali netko ima savjet što i kako učiniti i dali je to faza?

Zahvaljujem
Mislim da netko mora s njim sjediti i učiti dok ne uđe u štos. To inače ne bi preporučila u 6. razredu, no budući da je zapustio školu i da mu je, izgleda, svejedno, milsim da treba pomoć.
Ako roditelji ne mogu postići to da želi učiti i biti uspješan, sustavom nagrada, uskrata, razgovorom, trebaju stručnu pomoć. Možda će tako dečko uvidjeti ozbiljnost situacije i shvatiti da nema izbora, da su roditelji odlučni u tome da mu pomognu. Mislim da trebaju intenzivno dolaziti u školu na informacije, i radi sina - da on vidi da su svi združeni u tome da bude bolji i radi učtielja da mu daju povratnu pozitvnu povratnu informaciju čak i za najmanji uspjeh jer ispočetka će, usprkos puno većem radu, dobivati osrednje ocjene zbog nedostataka u predznanju. Ako učitelji znaju da je došao kraj neradu i lošem ponašanju, i da roditelji sve poduzimaju, bit će strpljiviji i tolerantniji ako i pogriješi.
I dijete treba pripremiti na to da će pravi uspjesi doći za nekoliko mjeseci, a ne za dva tjedna.
Nisam za kazne, no za uskrate privilegija svakako ako ne prihvati nova pravila. Pravila treba jasno artikulirati tako da budu pravedna Uskraćivnaje privijegija dosljedno, npr. ako nema TV-a tjedan dana, onda nema u tome popuštanja. S nagradama jednako.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom