Pogledaj jedan post
Old 08.05.2016., 11:32   #39
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ak ima dovoljno ocijena, pretpostavljam da i je uspio/uspjela skupiti u nekom pristojnom vremenu i da se ne radi o uceniku koji cesto izostaje i da bi, ako roditelj uredno suradjuje, njegova ispricnica itekak trebala biti valjana za trodnevnu virozu .
trosenje resursa, odn. vremena i novaca lijecnika (jer oni taj pregled fakturiraju HZZO-u) za samo pisanje ispricnice vidim samo kao pokazivanje (krive) moci nastavnika/skola

s jakooooo puno skola.
od ucenika razlicitih

ne znam ja u kojem ti paralelnom svemiru zivis, al trziste kopiranih lijecnickih ispricnica/ispricnica iz usluge/ jos uvijek postoji, naravno, sofisticiranije nego u moje doba
od ove godine neki traze potpis na ispricnici, a neki uz to, osobnu primopredaju roditelja, pogotovo ak se radi o duzem izostanku.
sto bi meni iamlo logike, zapravo, za duzi izostanak bi roditelj i trebao doci u skolu, razmotriti opcije nadoknadjivanja gradiva i sl, al traziti potpis/donosenje za par dana,
malo pretjerano

inace, po meni daleko vecu tezinu ima ispricnica roditelja, pa makar i pokrivanjem razmazenog derista kojeg boli nozni palac u ponedjeljak nakon tulumarenja za vikend, nego lijecnicka ispricnica, "doktora", koji najcesce niti nije nadlezan.
svakak mislim da je vazno da je roditelj informiran da dijete ne dolazi u skolu i da dijete nadoknadi gradivo. a hoce li to pratiti dodatna birokracija, meni se cini manje bitno, odnosno moze postat itekak kontraproduktivno...
igrice moci cesto proizvedu potrebu da se ta moc smanji/zaobice/ponisti/smulja.....
Nisu škole lupile represijom iz obijesti nego iz brzorastuće potrebe.

Kad bi roditelji imali isključivu kontrolu nad dječjim izostancima, to bi krasno izgledalo. Djecu se ispričava zbog viroza, ali i zbog skijanja, branja maslina, kako je netko već spomenuo, tu i tamo nekog produženog vikenda... da i ne spominjem koliko je u starijoj dobi (koja postaje sve manje starija) uzelo maha ispričavanje pred testove i ispitivanja. Sad roditelj može ispričati djetetu do tri dana i šlus. Zapravo je i prije bilo tako, samo se nitko toga nije držao. Pa koliko puta godišnje školarci izostaju radi lakše viroze koja ne zahtijeva posjet liječniku?

Nego, kakav je to liječnik koji "nije nadležan"?
onix is offline  
Odgovori s citatom