Pogledaj jedan post
Old 26.01.2005., 18:52   #16
Quote:
Tigrica kaže:
mene zanima kad kupujete tu soju, jel gledate jel ima GMO-a?
a i cula sam da nije svaka dobra, zdrava, kao ono, negdje procitah da smanjuje plodnost muskaraca??!!
mislim, znam da je sve danas manje vise sve stetno i tako, ali ono ovo me je zacudilo bas.
evo;
Istraživači s Queen's University u Belfastu su otkrili povezanost između povećane konzumacije soje i loše kvalitete spermija.

Problem, po mišljenju sjevernoirskih znanstvenika, leži u tome što soja sadrži ženski hormon estrogen čije prisustvo može štetiti plodnosti muškaraca.

Znanstvenici upozoravaju da veliki broj prehrambenih proizvoda sadrži soju koja sadrži više estrogena od bilo koje druge namirnice.

Istraživači dodaju da je studija pokazala kako preveliki unos soje utječe najviše na muškarce koji već zbog drugih razloga imaju poteškoće s kvalitetom spermija.

Po mišljenju znanstvenika, dječaci koji prije puberteta konzumiraju velike količine soje mogu imati poteškoća s plodnošću, ali i povećani rizik za strukturalne poremećaje u reproduktivnom traktu, pa čak i rak testisa u kasnijem životu.
soja ne smanjuje plodnost mushkarca zato jer je GMO nego zato shto soja inache ima velike kolichine estrogena, koje se onda josh koncentriraju kad se jedu preradjevine od soje
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom