Pogledaj jedan post
Old 18.09.2004., 22:15   #29
Quote:
flowers kaže:
D., if that article's in English, post it then. Rambi, of course I won't answer your question. Besides, I read EVERYTHING, that was just a suggestion, The Jewish Virtual Library's not very popular outside of Israel or the U.S. But let's not argue... A to someone who cares...
Ja sam reagirala, jer si ih dao u engleskom prijevodu, a postoje hrvatska izdanja. Osim njih, postoji vec outdated (pisana sredinom i krajem 80-tih), ali zanimljiva knjiga intevriewa "Izraelci na raskrscu" (Klarin, Tajtelbaum) - knjiga ima jako lijevi bias; ipak, s obzirom na gomilu nestrucnih clanaka, koji se sad mogu naci po hrvatskom tisku i webu, knjiga je pravo osvjezenje i mogla bi se naci po hrvatskim knjiznicama. Za literaturu o Izraelu na engleskom u hrvatskim i slovenskim kjniznicama ne znam... pretpostavljam (prateci sto se i kako o Izraelu pise) da je, ili nema, ili je nitko ne cita.

Virtual Jewish Library je, po mom misljenju, odlican site, jer se na njemu moze naci i hrpa relevantnih dokumenata, a ne samo clanaka (iako, nije mi jasno zasto se uvijek samo mi ispricavamo za moguci bias ).

__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom