Pogledaj jedan post
Old 30.03.2010., 11:54   #48
Quote:
Jimmy 7 kaže: Pogledaj post
Nije istina to šta pričaš,operaciju sam napravija i hvala Bogu još imam osjet na toplo i hladno i i nakon manje od mjesec dana igrao sam nogomet,operacija je prošla u redu što je najbitnije.
Istina je.
Tvoj oporavak je bio brži vjerojatno zbog drugačije, novije metode i tehnike
pa bi nam mogao dati neke detalje.

Poznato mi je da su se u 'Merkuru' radila dva reza; na lijevoj i desnoj plećke, duž vratne kralježnice ( za lijevu i desnu ruku )
Kako pri svakom zahvatu dolazi do povrede tkiva i mišića...a taj živac nije baš nadohvat ruke,
i rezovi budu oko 5-10 cm, ovisno o iskustvu i spretnosti kirurga.
( tu dužinu sam bubnula - da me se ne lovi za riječ - jer ne znam baš točno )


A kad kažem da se gubi osjet na toplo i hladno,
ne mislim pod tim da ne razlikuješ vruću peglu od sladoleda
već da možeš, ( ako hoćeš), paradirati kratkih rukava dok ostali ljudi oko tebe nose zimske jakete...
ili možeš plivati sat vremena u hladnom moru dok svi ostali umoče prst, naježe se, i odgode kupanje.

Nema u tome ništa loše ako se pazi i ne pretjeruje jer u suprotnom može doći do podhlađivanja i problema sa zdravljem.


Rekao je gore Pero da se radi se o rezanju živaca parasimpatikusa od TH1 do TH4. Parasimpatikus služi za opuštanje i regulaciju i nije voljni dio.
Logično je, ako imalo poznamo anatomiju i funkciju krvožilnog sustava, da nakon torakalne simp. krv 'slobodno kola', nema stezanja krvnih žila ako smo izloženi hladnijem vremenu i okruženju.




Quote:
ita979 kaže: Pogledaj post
da li mozda znas kakve veze ima vratna kraljeznica s tim?
Obzirom da sam visoka 180cm kao "normalno je" da mi je kriva kraljeznica
Zanimljiva je veza Reynaudovog sindroma i visine.
Visoki ljudi se češće grbe i pritiskaju taj živac zaslužan za normalnu cirkulaciju.
A isto se događa i pri hladnijem vremenu kad instinktivno hodamo zgrbljeni -
pa se stisnemo i zgrbimo i tada 'pritisnemo' i blokiramo živac.

Na taj način tijelo sa slabijom cirkulacijom štiti srce od pothlađivanja
-periferni dijelovi tijela su manje važni za preživljavanje
labellina is offline  
Odgovori s citatom