Pogledaj jedan post
Old 02.04.2013., 23:16   #254
Ovaj stroj nije predviđen za pravljenje maslaca. Mada sam i ja vidio da netko to radi na youtube na neki poseban način (improvizacija).
Plastika za guranje služi samo ako nešto zapne u otvoru pa se malo pogura (recimo veći komad voća ili ako se nagura lisnatog pa ne ide samo od sebe).
Neki dan sam u Hurom nagurao blitve bez da je nasjeckam na sitno i nije sve prošlo potpuno glatko kao obično. Morao sam stavljati komade mrkve da poguraju zelenjavu. U pulpi sam našao izuzetno čvrsta vlakna tako da je bilo jasno da je blitvu trebalo usitniti (narazati nožem na 2 cm - 20 sekundi posla).
Znači opet, treba znati i nema problema.
Nakon što sam u zadnje vrijeme pročitao brojne pritužbe oko težine pranja sokovnika i kako treba 25 minuta da se očisti, uzeo sam štopericu. Čistio sam lagano kao i uvijek i trajalo je 2 minute i 50 sekundi. Mislim da bih ako jako požurim mogao očistiti ispod minut i pol. Toliko o toj legendarnoj gnjavaži oko čišćenja. Doduše, treba to poslije osušiti i sastaviti, ali i to je usput dok traju reklame, par minuta.
Izuzetno mi je drago čuti da Gorenje model tako lijepo radi...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom