Pogledaj jedan post
Old 23.07.2005., 16:49   #1
Post Planiranje trudnoće - bakterije, brisevi, pretrage

Spojila sam sa starom temom, jer i tu ima puno informacija i preporuka.. i c/p prvi post od lare35zg
Quote:
lara35zg kaže:
Pretrage koje se preporučuju prije trudnoće (za ciljane trudnoće)

--------------------------------------------------------------------------------

Primjetila sam da mnoge cure/djevojke dolaze tu koje i nisu trudne a nisu na wannabe te da mnoge wannabe također ne znaju za neke pretrage a koje su nužne za trudnoću.

1. Prije dvije godine na slučajnom pregledu kod svoje ginekologice pitala me ja da li sam radila ikada 4 ciljana ginekološka brisa ?

Stajala sam zbunjeno i molila pojašnjenje na što misli? Rekla mi je da svaka seksualno aktivna žena trebala bi barem jedamput u životu napraviti 4 ciljana ginekološka brisa i to:

- bris na Clamydia trachomatis
- bris na HPV
- bris na ureaplasma urealyticum
- bris na mycoplasma hominis

To vam radi ginekolog kojeg imate kod obaveznog zdravstvanog osiguranja i ampule te morate odnjeti u zavod za javno zdravstvo u roku od sat vremena od uzimanja uzorka i nalazi se čekaju 15 dana.

2. Mnogo žena pati od gljivičnih infekcija. Postoji i ciljani test na Candidu albinicans koja je također neugodna i nije poželjna za ranu trudnoću.

To također radi ginekolog kojeg imate kod obaveznog zdravstvenog osiguranja i nosite u zavod za javno zdravstvo.

3. Zatim, napravite TORCH

T- toxoplazmoza
O- (or)
R - rubeola
C - citomegalovirus
H - hepatitis

To su ubojite bolesti za djecu. Toxoplazmoza izaziva spontani pobačaj, rubeola teške deformacije djeteta, citomegalovirus također i hepatitis

Za to vam je potrebna obična Uputnica vašeg ginekologa kojeg imate kod obaveznog zdravstvenog osiguranja ili doktora opće prakse te se vadi krv u zaraznoj bolnici i nalazi čekaju 14 dana. Napravite to da bi isključili na što ste pozitivni a pripazili ako ste na što negativni

Nadalje ni naši vrli partneri nisu oslobođeni virusa, bakterija, kako je znala moja ginekologica reći:'kada legnete sa vašim muškarcem, vi ste legli sa svim njegovim ženama u životu'.

4. Za naše drage muškarce postoje također brisevi - ni muškarci nisu pošteđeni stalnih zaraza nas žena jer za neke viruse oni su domaćini a da se nikada ne zaraze (HPV i Klamidija npr) i što vam vrijedi drage moje da se vi izliječite ako opet je on neizliječen i svaki novi seksualni kontakt sa vašim partnerom ponovno će dovoditi do situacije da ste vi opet zaraženi i da se ne možete riješiti bolseti.

Zato i za njih postoji pretraga i zove se Peniskopija a može se napraviti u IVF-u, te u klinici Gino derma u Vlaškoj ulici

Zato draga moje žene, napravite te pretrage pogotovo ako mislite zatrudnjeti (ureaplazma izaziva spontane pobačaje kao i mikroplazma), klamidija neliječena izaziva neplodnost i sterilitet, a o HPV-u postoji topic.

o zaraznim bolestima neću..... o njima se već pisalo tu pod temom TORCH

Smatram da je bolje da vam vaš doktor ili ginekolog kaže zašto ste došli nego kasno ste došli.

I želim vam puno puno dječice.....

voli vas Lara

I tako ja kao prava kozmo-žena koja planira trudnoću odličim prvo obavit sve moguće pretrage. Zlu netrebalo.

Iako nemam nikakvih ginekoloških problema godinama, odlazim na papu i UZV jajnika jednom godišnje i svi nalazi su redovito super - u konzultaciji sa frendicama koje su već, je'te, majke - zatražim ovaj put od svog doktora da mi napravi i one briseve na aerobe i anaerobe.

Moja bolja polovica me doživljavala malo hipohondričnom, što i nije bez temelja , ali reko ja - ajd, pa da sam prije godišnjeg mirna, te da se onda možemo upustiti u neobuzdani djecopravljački seks na moru.

Kad, papa test opet okej (veli moj doktor "ko u časne sestre" ) ali je bakteriološkim testovima (za koje sam informacije radi kod privatnika platila 700 čuna) izolirana bakterija ureoplasma urealyticum.

Inače, za one koji ne znaju dotična bakterija može uzrokovati pobačaj u ranim tjednima trudnoće, a jedna moja kolegica upravo njoj može zahvaliti na dva spontana.

Nikakvih simptoma ni ja, ni on nismo imali - a navodno najčešće i ne postoje. Na netu sam našla sliedeću informaciju o toj beštiji:

Quote:
Ureaplazma se može dobiti spolnim putem, ali i intimnim kontaktom sa zaraženim tjelesnim sekretima ili predmetima koji su kontaminirani stanicama i sekretima urogenitalnih izlučevina (ručnici, rublje, posteljina). Može se dobiti u saunama, na bazenima, solarijima, kozmetičkim salonima, pa i ordinacijama, i svugdje gdje higijenske prilike nisu baš ''sjajne''. Ureaplazma je prema istraživanjima objavljenim u više znanstvenih medicinskih i stručnih članaka vrlo česta i asimptomatski kolonizira urotrakt u visokom postotku spolno aktivne populacije i žena i muškaraca. Često se nađe slučajno, uz još neku urogenitalnu koinfekciju. Liječi se antibioticima.
Sad smo oboje na udarnoj dozi antibiotika (hiramicin plus summamed) i trudnoća je moguća tek za dva mjeseca nakon što se ponove brisevi.

Stavila sam ovaj topic ovdje na Zdravlje - jer me zanimaju iskustva sadašnjih i wannabe majki sa ovime.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.10.2008. at 11:17.
te@ is offline  
Odgovori s citatom