Pogledaj jedan post
Old 05.12.2005., 15:44   #9
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
pokušao sam naći ono što bi meni bilo nejasno iz gornjeg teksta ali valjda gledamo drugim očima.

Mi muslimani uopće ne sporimo nadnaravno začeće Isusovo, niti sporimo čuda sa kojima je on došao.

I u našoj religiji On zauzima važno mjesto, jer vjerujemo kao i kršćani u njegov ponovni povratak na zemlju!
Jedina razlika, moglo bi se reći, je ta što mi ne vjerujemo da je Isus Božiji sin, ne zato što je to moguće ili ne nego zato što je to "neprimjereno" Bogu.

Marija r.a. je zanijela tako što joj je anđeo Gabrijel ili Duh donio Riječ od Gospodara, samo naše vjerovanje nije takvo da je Bog= Riječ nego da je riječ Njegova.
Gorčin...kad moja ruka pomiluje dijete...zar to nisam ja?

Quote:
to je ista ona Riječ kojom je stvorio ovaj svijet, Riječ kojom je stvorio Adama a.s. - pomislit ćeš, možda, da je to mnogo veće čudo/stvaranje čovjeka/ od onog da žena zanese bez muškarca, ali nebitno sva su njegova čuda jednako velika.
Sva su njegova čuda velika...nama.A u njegovoj su prirodi.

Quote:
nadam se da ćeš uspjeti u sovm naumu da pročitaš cijeli Kur'an.
Gorčin,volim čitati.Mnogo sam čitala,ali ništa napamet.
Quote:
Samo ti želim napomenuti kada ga budeš čitala menoj misliti da se radi o pođonjivanju biblijekish priča, ono što je u Kur'anu je samo pozivanje na te biblijske priče i dodavanje detalja.
Dobro.Napisat ću svoj dojam.
Quote:
Ipak nadam se da nećeš poslije toga biti ista osoba.
Ovo mi nije najjasnije.Dobro je vjerovati u Boga.Sretna sam da Muslimani vjeruju.Ne očekujem da ću promijeniti mišljenje.

Quote:
molim Boga da nas sve uputi!
I ja.Nego zar uistinu ne vidiš da je tekst neobičan?Za koji zatražih objašnjenje.
Bosniac?Što ti kažeš.
Zanima me vaše viđenje.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom