Pogledaj jedan post
Old 03.10.2004., 12:40   #15
Re: Re: Muslimani i sv. Antun Padovanski

Quote:
Musliman_Allahov rob kaže:
Bismillah

Ja zaista prvi put da cujem za tog "sveca"...

Islam kao prirodna i Bozija vjera, ne prihvata nikakve svece i u islamu nema obilazenja oko kaburova-mezarova-grobova, radi hodocasca ili upucivanju dove umrlim. Onaj ko to cini svjesno, on svjesno i iz vjere izlazi i po islamu postaje murted, otpadnik.

Znaci, muslimani ne prihvataju nikakve svece, jer je to po Islamu zabranjeno, a hodocasce bilo kojem mjestu osim u tri mjesta kako kaze Boziji Poslanik, Muhammed a.s.: Sedla se ne pritezu osim u tri slucaja, kada se posjecuje hram u Meki, sveto mjesto takodje u Medini i u Kudsu-Jerusalimu. Hadis je sahih-vjerodostojan. Posjecivanje bilo kojeg mjesta u vidu hodocasca osim ova tri je novotarija, i hodocasce kaburova pojedinih ljudi i slicno tome je kufr-nevjerstvo u Islamu.

Islam je vjera koja poziva na Jednocu Stvoritelja, Boga Uzivsenog, i kao takva prirodna Bozanska vjera, zabranjuje svaki vid i najmanje primicanju visebostvu i "sumnjivim" stvarima.
Hma al ide mi po glavi stovanje nekih grobova svetaca po muslimanskom svijetu. Za Indiju sam prilicno siguran (mislim na muslimane ne na hinduse kojima je to normalno) da ima takvih situacija i mjesta stovanja, vjerojatno ne samo tamo. Jel to mozda vise nako siitski obicaj il nesto slicno sto nasi vrli nadobudni cistunci ne smatraju opce islamom?
ravana is offline  
Odgovori s citatom