Pogledaj jedan post
Old 24.09.2004., 00:31   #8
Quote:
bariole kaže:
Ajde ja sam dao Fiziku Materijala na FER-u.....
da ne cittiram se jel nema smisla.

ja sam takodjer mislil da kapaciteti i vodljivost topline imaju vezu ali naravno ne direktnu nego indirektnu i obadvoje su posljedica neke druge stvari. evo bas kao sto si ti napisal.

fora je u tome kaj mnogo ljudi govori da za izradu boljeg hladnjaka iskljucivo ovisi o tome da ima sto vec topl. kapacitet sto je meni odmah bilo cudno pa sam trazil konkretan odgovor.

osobno sam i sam napravil vodeno hladjenje za komp pa me je zanimalo vise o ovoj temi. tak da morem ljudima jos bolje to obasniti.

zanimala bi me jos jedan stvar a to je korozija izmedju razlicitih materijala (konkretno Bakar i aluminij) i sam sam na faksu ucil (Gradjevina, predmet gradiva) da na mjestima razlicitih materijala uz prisustvog nekog neznam ni kak se to tocno zove, valjda elektrolita ili tak vec neke, da dolazi do korozije radi razlicitih napona tih metala. e sad mene zanima koliko dolazi do izrazaja ta pojava na vecim spojevima dakle ako je negdje 1-2 m udaljenost izmadju tih metala i cirkulira voda izmedju nijh. naime na faksu je to bio primjer za cavlom i bakrenim limom koji su bili jedan pored drugoga ali ovdje je ipak daljina znatno veca a i korisit se destilirana voda koja bi trebala ipak manje prenostiti.
Rising Phoenix is offline  
Odgovori s citatom