Pogledaj jedan post
Old 27.10.2016., 13:32   #11
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja je bila bolesna. Na dan povratka je pisala test iz metematike. Meni normalno. Gradivo nisu učili jučer, već je bilo i uvježbavano prije i tijekom njezina izostanka.
Upravo tako.

Ako je učenik bio bolestan tjedan dana, propustio je 5 sati hrvatskog (s time da je od tih 5 sati jedan sat književnosti, jedan medijske kulture, 2 sata izražavanja i 2 jezika. To znači da ako se piše test iz književnosti, da je praktički izgubio samo 1 sat nastave gradiva iz kojeg se piše test), 4 sata matematike, ostalih predmeta po dva ili jedan sat.

Ni u jednom testu ne nalazi se gradivo koje je obrađivano samo taj jedan tjedan, nego se nalazi gradivo cjeline.

Testovi su u vremeniku.

Nadalje, prije testa ne uzima se novo gradivo, nego se ponavlja i uvježbava ono već obrađeno otprije, dok je učenik bio zdrav i prisutan.

Učeniku može eventualno faliti jedna lekcija nepoznatog gradiva.

Al glavno da je drama silna.

Iskustvo, nadalje, pokazuje da će učenik koji piše test odmah po povratku, napisati bolje nego onaj koji dobije odgodu od tjedan dana. Jer taj s odgodom opusti se i zavara misleći kako ima vremena.

Ja sam jednom razredu koji je u ponedjeljak pisao test ponudila ispravak u petak. Oni su moljakali idući petak. Dobili su idući petak. Ne da mi se natezati s njima i uvjeravati ih da bi bolje napisali danas. Jer im je friško. U sljedećem tjednu još će im se svašta izdogađati i pozaboravljat će i ono što su znali. Al nek im bude. Što bih se ja natezala s njima?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom