Pogledaj jedan post
Old 25.10.2005., 20:04   #17
canis_lupus i finta, HVALA na odgovoru!

Evo zapravo malo vise detalja:

- kuca je vrlo jednostavne arhitekture, bez ikakvih barokstina.
- pristup je odlican, kuca ima svoj dvor koji je posve komodan za
svaku vrst dizalice.
- kuca se nalazi u zoni koja ima kulturnu zastitu, pa su i za nju
uvalili "100%-tnu zastitu", no to zacijelo samo zato da piju krv
(i neke druge, zelene, tekucine). Shodno tome, arhitekt treba
biti s liste specijalno licenciranih za takve renovacije, a takodjer
kasnije i izvodjaci.
- kuca bi se uredjivala "razumno", dakle nikakva ekstravagancija,
ali opet ne obicnim "socijalistickim krpanjem".
- renovacija bi bila temeljita, jer je objekt prilicno oronuo, i ukljucivala bi i uredjenje okucnice.

E, sad, na osnovu gornjega, ja zelim dobiti ideju o tome koliko bi trebala biti fer cijena arh. projekta i ocekivana cijena izvedbe.
Poznato mi je od kojih se sve dijelova sastoji arh. projekt. No, laickim jezikom, koliko cu trebati ukupno iskesati za taj projekt, u eurima, sveukljucno dok ne dobijem gradj. dozvolu na ruke?
Izgleda da se ta cijena formira kao postotak proracuna troškova gradnje (prema cjeniku Komore), naravno uvecano za cinjenicu da je po srijedi renovacija a ne novogradnja (koliko tocno skuplje zbog toga???). Dakle, kljuc je procijeniti proracun troskova.
Usput, po kojoj to logici arhitekt treba biti placen postotno spram troska izvedbe?

Koja bi bila najludja gornja granica troska izvedbe po kvadratu koju mi mogu nametnuti "zastitari" svojim mutnim odabirom izvodjaca i cime sve vec ne?

Ralog mog posta je ponuda koju sam dobio za projekt, i koja je astronomska, pa zelim vidjeti je li to tako zaista ide.

Takodjer, za "zasticeni objekt", znate li je li se nadleznost Konzervatora odnosi samo na vanjstinu kuce, ili se oni smiju petljati i u, recimo, raspored ne-nosivih zidova unutar kuce?
Sto hoce reci, je li vjerojatno da ce izdati gradjevnu dozvolu
samo za uredjenje eksteriora, a da onda covjek sam, dosta
kasnije, po svome uredi unutarnjost kuce? Naravno, ako imaju zakulisne motive, zacijelo ce daviti - zanima me ima li tko iskustava na tu temu.
DavorPir is offline  
Odgovori s citatom