Pogledaj jedan post
Old 08.02.2008., 16:01   #2406
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
OK ja sam imala 8 mjeseci cin II i HPV visokorizični. Isto kao i Dersu mislim koja je pisala pred nekoliko desetaka stranica (i mjeseci), i isto tako nije išla 'pod nož'.
I nitko nije rekao da je konv medicina zamjenjuje sa alternativnom, pa i ja sam betadine 'trošila' i to par puta....
hehe evo nesto sto sam nasla na guglu, a pitanje dr. Darku Husaru je postavila jedna cura s ovog foruma

"Postovani,
prvi nalaz PAPA testa je bio ASCUS, drugi CIN II i CIN III. Uradila sam kolposkopiju i biopsiju. Prilikom kolposkopije ustanovljeno je da postoji displazija i sumnja na HPV, ali nisam radila HPV - genotipizaciju. Trenutno cekam rezultate biopsije, a preporucena mi je konizacija laserom, s obzirom da jos nisam radjala. Zanima me je li moguce ista drugo uraditi osim konizacije? Ako ne, koliko to kosta u Hr.(pisem iz BiH)? Da li bih trebala ipak uraditi HPV - genotipizaciju i ostale pretrage prije konizacije? I kako se rijesiti HPV virusa? Citala sam dosta o podizanju imuniteta. Sta vi mislite o ekstraktima zelenog caja, folnoj kiselini, aloe veri, kantarionovom ulju, ehinache-i i ostalim biljnim preparatima? Da li zaista nesto od toga moze "istjerati" virus? I je li konizacija znaci kraj svih ovih muka? Puno pitanja, ali nadam se da cete mi odgovoriti.
S postovanjem!
Unaprijed zahvalna."


odg.: "Ukoliko bi se histološki, nakon učinjene biopsije, potvrdila dijagnoza CIN-a II odnosno III, tada je konizacija jedino liječenje. Nema medikamentoznog postupka koji bi odstranio dokazani poremećaj. Nije potrebno raditi serotipizaciju HPV-a. Infekcija HPV-om je vjerojatno pokrenula cijeli poremećaj, kao što je to praktično uvijek, no kada liječimo CIN, odnosno kada ga ostranjeujemo, mi ne liječimo infekciju HPV-om, već odstranjujemo poremećaj koji će, ukoliko se ne zaustavi, potencijalo postati maligan, odnosno zloćudan (on to može, ali i ne mora). Nakon odstranjivanja CIN-a vrlo često organizam savladava znakove infekcije HPV-om odnosno postiže imunitet na serotip virusa koji je proces uzrokovao. Mi organizmu pri tome pomažemo odstranivši većinu tkiva u kojem je virus bio prisutan. Kada kažete da bi bilo dobro raditi na podizanju imuniteta to je teoretski točno, samo je problem što danas ne raspolažemo terapijskim postupkom koji bi to pouzdano i sa sigurnošću mogao učiniti. Dakle, sva sredstva koje ste nabrojali možete isprobati, ali nema garancija da će bilo koje od njih i djelovati. Ukoliko se konizacija uredno učini to bi dosta najvjerojatnije i bio kraj procesa. Nakon zahvata, nakon oko 3 mjeseca, treba provjeriti da li je kontrolni nalaz PAPA uredan (što bi bilo za očekivati). U sljedeće dvije godine nakon učinjenog zahvata treba nalaz PAPA češće kontrolirati, svakih 4-6 mjeseci. Ukoliko su nalazi PAPA dvije godine nakon zahvata uredni, tada proces smatramo saniranim. Ako se nakon takvog urednog nalaza, nakon tog perioda od dvije godine, ponovno pojavi patološki nalaz PAPA, tada to smatramo novim procesom koji sa prethotnim nema nikakve veze."
Suey is offline