Pogledaj jedan post
Old 13.10.2010., 23:33   #19
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kakva wireless kartica?
Ruter je kabelom spojen na PC, a bezicno na moj laptop kojem bi htjela promjenit IP. Znaci preko wi-fi.
Nemoram vadit kablove, ugasim ga (ruter) i opet upalim na gumbic na njemu i promjeni mi se IP. Zato pitam ako ima neki jednostavniji nacin da nemoram stalno do rutera i resetirat ga na taj nacin, pa cekat 2-3 min da on dođe k sebi.

Kao sto sam napisala u prvom postu, jedan poznanik mijenja IP tako da u pregledniku ode na 192.168.1.1 i tamo promijeni. Moj je ocito drugaciji jer nemam iste opcije ko on.
To što tvoj poznanik radi je promjena IP adrese samog routera. Znači, IP adresa uređaja koji je direktno spojen na server, tvoja IP adresa koju samo Internet "vidi".

Ako želiš promijeniti IP računala koje je spojeno wi-fijem na router - e to je već druga priča.


Ako ti promjena IP adrese treba za stranice tipa Rapidshare i slično, onda ti ne gine disconnect/connect routera (mislim da se može kroz konfigurator routera). Ako hoćeš mijenjati IP laptopa u lokalnoj mreži... to možeš ili ručno na laptopu ili možda u postavkama routera (DHCP).

P.S. ne moraš gasiti router, izvuci ADSL kabel iz njega i opet uključi
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom