Pogledaj jedan post
Old 29.03.2004., 14:29   #1
Maj prešss - part III (recovered version)

Subota je. Ura i po – vrijeme da moja 17-mjesečna Princeza – maj prešss bude nahranjena. Stavljam joj bavarin, podižem je u stolicu za hranjenje. Na CD-u svira Jane Birkin (stariji korisnici sjetit će se njene osebujne izvedbe uspješnice Jet'aime), album Arabesque. I krenem je nadobudno hraniti ali avaj. Neće, okreće glavu, mršti se.
"Sto je princezo, što? U čemu je problem? Zašto nećeš jesti? – priupitam je.
"Ti da imaš imalo smisla za lijepo znao bi da ručak nije samo ručak. To je hepening, instalacija, peformance razumiješ? To je stil života ćaća. Ne možeš mi na CD-u pustiti šansonu s primjesama egzotičnosti sjeverne Afrike i hraniti me juhom u koju si nadrobio…sto je ovo, cvjetača i mrkva?"
I što ću, dosjetim se svome jadu, pođem u kuhinju i u već napravljeni mix ubacim malo kus-kusa i pričekam da se to sve razmekša. Ovaj put Princeza – maj prešss je s tekom jela. Dok CD- nije prestao svirati. Shvatim odmah u čemu je stvar, stavim CD od početka ali opet neće.
"Pa zašto sad pobogu, zašto sad"?
"Nema smisla da ti objašnjavam. Ti to ne možeš shvatiti. Prekinuo si čaroliju trenutka i razbio zaokruženu cjelinu….tata. Sada više nema smisla. Odbijam jest dalje s rezignacijom.

Mda, moje pitanje je zapravo, koliko daleko idete u ustupcima djeci i je li divlje bacanje po podu uslijed neispunjenja želje samo faza u razvoju ili razlog za zabrinuti se?!?
Hvala majke .-)
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom