Pogledaj jedan post
Old 13.01.2008., 12:39   #63
Moj sin je također imao febrilne konvulzije tako da sam silom prolika magistrirala na temu temperature.Prošlo je 4 godine od toga pa sada snižavam temperaturu na 38,5.Meni osobno(mislim kod mog dijeteta) se pakazao ibruprofen sirup.Skida temeperaturu polako ali dogotrajno (sirup drži 4-5 sati!U međuvremenu ga kupam (temperatura vode treba biti 1 -2 stupnja niža od temeperature koju dijete ima.Voltaren čepići naglo skidaju temeperaturu i to je šok za organizam tako da ih nikada ne dajem!Dijete treba biti lagano obučeno nikako ga utopljavati.Ako je baš situacija takva da fibru ne mogu kontrolirat između dva davanja sirupa (daje se svakih 6 sati - nikako prije) dam mu pola lupocet čepića.Ako je opće stanje jako loše vodim ga odmah (čitaj nakon 24 sata) a ako je opće stanje relativno dobro vodim ga tek treći dan ako fibra ne prestaje.Nikada ne dajem bilo kakav ljek na svoju ruku posebno ne antibiotik.Antibiotici naraušavaju imunitet i smatram da ih dijete treba uzimati samo kada je to uistinu potrebno (bakterijske upale i isključivo kada to pedijatar odredi).Bila sam ja u fazi kada sam trčala doktoru isti dan, trpala dijete svim i svačim da mu skinem temperaturu a kada mi je pedijatar rekao da treba prvo mene izlječiti dobro sam razmislila i počela se disciplinirano ponašat.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom