Pogledaj jedan post
Old 25.08.2008., 13:24   #29
mislim da je ovo najprikladnije mjesto za moje pitanje jer glupo je da otvaram novi topic zbog toga, pa bih molio moderatore za toleranciju

vezano je uz onaj topic "pao sam s travom" gdje je netko naveo zakon o evidenciji kod policije. sada mene zanima sljedeca stvar;

prije tocno 10 godina i 10 dana pocinio sam kazneno djelo (tada sam bio 15-godisnjak. prepoznao sam se u zakonu o evidenciji pod stavkom 9 da mi evidencija na policiji ostaje trajno.

moje pitanje glasi, jel zna netko policijske sifre pri legitimiranju?

npr. svaki put kad me policija legitimira ukoliko idu na provjeru preko tuzibabe, dozivljavam neugodnosti totalne pretrage. ne bunim se nis jer jebiga, sam sam si kriv. da naponem da moje kazneno djelo nije imalo nikakve veze sa drogom.

slijed dogadjaja je ovakav; zaustavi me policija na ulici, trazi osobnu, ja im dam, na tuzibabu javljaju moje podatke i s druge strane im dolazi npr. sifra 102. nisam sad siguran jel to bas sifra za njihovu evidenciju mene. ne znam tocno koja im je sifra za mene, pa sam otprilike napisao. mene zanima jel itko poznaje te sifre i sto koja znaci?
spud is offline  
Odgovori s citatom