Pogledaj jedan post
Old 28.11.2011., 18:44   #72
Nisam ga napo, samo kaze da je bakic zaradio, a bakic nije nista zaradio do sad. sto se novca tice vjerojatno je jako puno potrosio na dionice, ali zaradio nije nista sigurno. {ispravak, sad sam procitao tvoj post}

ne one koje bakic spominje zato sto... nasa burza je relativno mala. to se vidi iz dnevnog prometa. i mjesecnog i godisnjeg itd. i onda imas te vanjske impulse. takav jedan impuls kao sto je citiranje u novinama bakica je tektonski poremecaj. kad pricamo o ddjhu konkretno jel itko moze tocno stavit prst na brojku koliko je bakicevo kupovanje i drukanje tocno diglo cijenu ddjha iznad "realne trzisne", ili drugim rijecima kolko bi sad bio ddjh da ga bakic nikad nije kupovao i reklamirao? 15? 18kn? ja priznajem da nemogu, mogu samo reci da je definitivno podiglo cijenu ddjha i to osjetno. to je prvi i najvazniji element koji njegovi zagovaratelji nece prihvatit, jer bi to znacilo prihvacanje da su vec popusili novac koji su ulupali nakon bakica u bilo koju dionicu.

a ove dionice koje kucilo spominje ja i on se potpuno slazemo, nema tu razlike u misljenju. ddjh je socialna ustanova koja zaposljava ljude u regiji s najvecom nezaposlenoscu u hrvatskoj i na taj nacin kupuje socialni mir. cijena je ocita. belje je krava muzara todorica iz koje ce crpit dobit u one firme iz kojih ne mora isplacivati dividendu malim dionicarima, i tako ce bit vjecno.

ovdje je vazno samo da svi sudionici igre shvate da kad krene izlazenje onda krece stampedo u kojem samo prvi red, iako brutalno iscrpljen, izlazi netaknut. ostali ce se medusobno pregazit.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom