Pogledaj jedan post
Old 31.12.2012., 17:14   #41
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
Kad u jednoj Hrvatskoj postoji neka tehnicka vlada nije nesto zabrinjavajuce ali kad se to dogadja u Italiji, velikoj, bogatoj i znacajnoj zemlji, osjecaj nije nimalo ugodan.
I druga stvar talijani kad biraju na izborima za odredjene stranke znaju tko ce biti predsjednik vlade. Ne bira se on naknadno, naknadno se sastavlja vlada.
Zbog tona koji upotrebljavas nemam namjeru nastaviti s tobom raspravljati al sam da znas da i ja o tebi mislim isto..
Ne moraš ti sam mnom raspravljati, jako me zbog toga boli, da ti ne kažem što... Ponoviti ću ti. Tehnička vlada također ima podršku iliti odobrenje parlamenta, pa je u pravnom smislu istovjetna u smislu "izabranosti" bez obzira zvao se premijer Berlusconi, Merkel, Kosor ili Monti. Laprdanja o "neizabranima" su demagogija i laž!

Usput, kažeš, kada se bira na talijanskim izborima, "zna se tko će biti predsjednik vlade"... Ako se zna, a zašto se onda bira? Opet nonsens... Dakle, činjenica je da se ne zna!!! Osoba koja slovi kao možebitni budući mandatar za sastav vlade iliti budući premijer samo je potencijalno premijer, a daleko je od toga da se to zna! Sjećam se baš iz talijanskog političkog života kako su demokršćani, a da bi ostali na vlasti, morali stupiti u koaliciju sa socijalistima, no ovi su uvjetovali svojeg premijera. Na taj način, premijer je postao socijalist, Bettino Craxi... Nema dvojbe kako to demokršćanska izborna baza NIJE ZNALA...

Imamo i recentan primjer iz Srbije gdje je predstavnik manjinske stranke, tzv. Socijalističke partije Srbije, Ivica Dačić, postao premijerom, iako se to NIJE ZNALO kada su se odvijali izbori...

U parlamentarnim demokracijama, NE ZNA se tko će biti premijer! Čak da se i smatra da će premijer biti XY, on opet nije izabran, već su izabrane stranačke liste i pojedinci (stranačke ili nestranačke osobe u izbornim jedinicama, već zavisno od izbornog sustava), a premijer se postaje tek izborom ZASTUPNIKA PARLAMENTA...

Prema tome, bio premijer Berlusconi, Monti ili Cicciolina, sve je isto. Nitko nije IZABRAN, već je dobio podršku većine parlamentarnih zastupnika... NE POSTOJI tamo, a niti u ogromnoj većini zemalja parlamentarne demokracije izbor premijera! Dakle, laprdanja tipa, neizabrani Monti ne samo da su nonsens već i laž, a laganje nije lijepo...

Da ne ostanem nedorečen, ovo naricanje što se Italije, bogate i ne znam što sve ne zemlje, tiče, ravno je sintagmi zvanoj "krokodilske suze". Pa ta bogata, ovakva, onakva i sl. zemlja, imala je toliko vlada od 1945. da se tolikog broja mušterija nebi postidila niti najuspješnija prostitutka... Od navedene godine Italija je imala blizu šezdeset vlada!!! Hej, šezdeset!!!

Sreća Italije je u tome što su te vlade uglavnom bile tzv. demokratska lakrdija, kao što je to uostalom i svaka tzv. demokracija, pa su te "vlade" ipak dolazile u jedan okvir koji su definirali ljudi koje se može nazvati genijima i koji su toj vladi davali smjernice razvoja i prioriteta... Sjetimo se samo jednog od najgenijalnij ljudi ljudske povijesti, kreatora i oca talijanske energetike, utemeljitelja modernog ENI-ja, genijalnog stratega, Enrica Matteia... Takvih je ljudi u Italiji bilo puno i oni su ključ talijanskog uspjeha, a sva ostala "politološka" i "izabrana" ekipa, samo je bila "pozorište u kući", statisti, bonvivani, demagozi... Općenito govoreći... smeće...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom