Pogledaj jedan post
Old 09.02.2015., 12:05   #4
Te predrasude o Amerikancima su toliko raširene da mi se već bljuje od toga. Najčešće slušam kako su glupi, obrezani i kako samo pucaju jedni po drugima. Još mi je najgore kad takve stvari slušam od ljudi koji su u 20-ima i/ili visokoobrazovani, ili barem u procesu, nekako bi se očekivalo da će im to obrazovanje podariti nešto kritičkog mišljenja, ali ne, oni i dalje uzimaju za činjenice ono šta pročitaju na stranicama tipa 9GAG i Tumblr. Drugo, ti isti ljudi (ili njihov narod) počesto imaju osobine koje pripisuju onima koje diskriminiraju. Treće, ti isti ljudi često polude kad netko drugi na isti način govori o nacijama koje njima "ne smetaju" (ne znam kako da to izrazim). I četvrto, a po meni najgore od svega, neki ljudi takve stvari govore s toliko mržnje u glasu, meni je to zastrašujuće i zabrinjavajuće. I tu ne mislim samo na diskriminaciju Amerikanaca, naslušala sam se ja diskriminacije i drugih naroda, dosta često Židova. Već sam odustala od tupljenja tim ljudima što zapravo rade, nema smisla. Bilo da ne mogu ili ne žele shvatiti, nema smisla.

Inače svaki put prije nego otputujem nekamo mi se daju takva "predrasudna" upozorenja. Tipa, da pazim na Engleze jer će mi se puno upucavat jer sam ja tamna, a oni svijetli. Englezi su također živčani, stari pedofili. E, majko mila. Al iako sam relativno puno puta išla do Italije, čudi me da me još nitko nije upozorio da će me lokalni mafijaši upucat il nešto slično. Ali zato su Nijemci mahom pametni, pristojni i obožavaju Hrvate. Bar se o nekom narodu priča pozitivno.

Zadnje uređivanje Krekushka : 09.02.2015. at 12:15.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom