Pogledaj jedan post
Old 17.10.2015., 07:44   #518
Pa sad, moguće da je previd al oni su vrlo rijetki- radio sam tamo pa znam kak se osnovice izračunavaju, sumnjam da su previdjeli ako je priložio 2 platne liste za 9 mjesec. Kad je prekid između 2 odnosa veći od jednog dana a ovaj zadnji radni odnos nema puna 3 mjeseca, tj. 3 pune platne liste bez bolovanja, onda uvijek bez iznimke ide minimalna- čak i manje ako je nepuno radno vrijeme.

Po meni je tu vjerojatnije da je teas dao krivu informaciju, možda i nesvjesno. Naime, postoji mogućnost da ga poslodavac sa mirovinskog nije niti odjavio između 2 radna odnosa pa se računa da nije niti imao prekid. Ili je bio na bolovanju a napisao je da je bio prekid ? Ili je možda podnio zahtjev za novčanom naknadom prije početka ovog zadnjeg radnog odnosa. U tim slučajevima bi se računala osnovica po platnoj listi vjerojatno.

Teško je napamet govoriti, trebao bih pogledati izlist staža , platne liste i ugovore da bih mogao točno reći. Ali na osnovu informacija koje je dao, trebala bi biti minimalna nedvojbeno.
asprah is offline  
Odgovori s citatom