Pogledaj jedan post
Old 03.05.2017., 02:32   #11
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Draga PŽ,

Odgovorio sam u skladu sa temom o kojoj je postavljen upit,a pitanje je bilo da li razvedene osobe ispaštaju u sakramentalnom životu(ispovijed,pričest) ,po pitanju razvoda ,što se tiče privatnosti srca,naveo sam u zagradi,ne ispaštaju. osim ako nisu oni bili ti koji su ljubili.



Ovo baš i nema neke veze sa bračnim razvodom,više s tim da smo ja i ti bili jedna Crkva 1500 godina , a onda ...

"A ne molim samo za njih, nego i za one koji će po njihovoj riječi vjerovati u mene; da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao."
Tak znači. Hm. Godinama se svađamo, pardon, kulturno raspravljamo, i sad odjednom sam "draga", šur kak da ne.

Odgovorio si u skladu teme? Ok, i ja sam. Nije do mene ako ponekad malo proširim vidike. Barem ti, katolički vjeroučitelj, trebao bi imati razumjevanja jer svijet se širi i time onda katolički vidici se moraju proširiti, u protivnom nula bodova i eto nas na temi "katolička kriza".

Razvod?
Kojih tu problema, ne al zbilja Isus je naveo razvesti se smiješ samo ukoliko prevara u igri odnosno preljub. Kad muško vidi prevarila ga supružnica tada automatski slobodan poslati joj depešu otpusnog pisma baj ti baj.

Tako piše u NZ i samo nemoj reč katolički kler ima neka druga pravila.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom