Pogledaj jedan post
Old 18.12.2007., 21:55   #5
Quote:
upravitelj kaže: Pogledaj post
a šta misliš o varijanti da izoliraš potkrovlje, mislim vuna pod crijep i preko toga parna brana (najlon)? pošto taj prostor ne koristiš tu bi mogao stati tako da daljnje oblaganje rigipsom ili sličnim nije potrebno. to bi ti bila trajnija varijanta posebno za ubuduće ako bi imao namjeru koristiti ga.
a što se tiče poda i stiropora sve mi se čini kao neko privremeno i površno rješenje. čak bi ti i preporučio varijantu da na katu spustiš strop s rigipsom jedno 5-10 cm te prazni prostor ispuniš vunom.
Ma to je tavan visine na sredini 2,20 , a na krajevima se krov strmo spušta prema rubovima tj,nije moguće po njemu hodati jer je prenisko tako da neće u budućnosti biti moguće iskoristiti taj prostor za eventualno još jedan potkrovni stan.Upravo zato sam mislio na varijantu izolacije poda tavana stiroporom i ne znam kako bi bilo preko stiropora postaviti OSB ploče.Onda bi se moglo barem po toj sredini koja mi i služi kao odlagalište svega i svačega hodati normalno , a donji kat bi bio izoliran od hladnoće po zimi i vrućine po ljeti.
tutenstein is offline  
Odgovori s citatom